فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید شکسته شود عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد:

فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید شکسته شود

عبدالکریم حسین زاده، اختلافات پیش آمده بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان را سبب لنگ ماندن کار مردم دانست و بیان کرد: فضای تقابلی که در چند سال اخیر بین وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان بوجود آمده است، باید شکسته شود.

کد خبر: 970225001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۰:۰۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،عبدالکریم حسین زاده، اختلافات پیش آمده بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان را سبب لنگ ماندن کار مردم دانست و بیان کرد: فضای تقابلی که در چند سال اخیر بین وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان بوجود آمده است، باید شکسته شود.

فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید شکسته شود

فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید شکسته شود

فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید  شکسته شود/ کار مردم لنگ مانده ‌است

وی عنوان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان، موضع ‌گیری و تقابلی نسبت به هم پیدا کرده‌اند، ولی منافع صنفی و منافع ملی ایجاب میکند که مسائل بین این دو نهاد حل گردد و این فضای تقابلی شکسته شود.
وی با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس برای فیصله دادن به اختلافات و چالش ‌های بین راه و شهرسازی و نظام مهندسی ادامه داد: تعداد زیادی از پروژه های ساختمانی به علت اختلافات اخیر بین این دو نهاد متوقف شده است که این فضا باید هر چه زودتر شکسته شود و نباید هر روز این شکاف عمیق تر گردد.
حسین زاده تصریح کرد: بنظر میرسد که ۳ گروه از این قضایا و چالش‌ ها ضرر می ‌بینند؛ مردم بعنوان کاربران این پروژه‌ ها، کارفرمایان و مشاوران بعنوان جامعه‌ای که حوزه های تخصصی را در دست دارند و دولت که بخشی از پروژه های ساختمانی متعلق به اوست.

فضای تقابلی میان راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید شکسته شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با عنوان این که سازمان نظام مهندسی ساختمان هم به اندازه وزارت راه و شهرسازی حق را با خود می ‌داند، اظهار داشت: فقط در یک فضای گفتمان مشترک میتوان این موضوعات را حل کرد و در غیر اینصورت به نتیجه ای نخواهیم رسید و تداوم اختلافات و ادعای محق بودن از طرف هر دو نهاد، سبب لنگ ماندن هر چه بیش تر کار مردم میشود.
وی خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد هر دو طرف سر حرفهایی که زده‌اند و مواضعی که دارند، بمانند قطعا نمی‌ توانند هیچ گونه هم‌افزایی برای یک دیگر داشته باشند و لذا باید نظرات خود را بصورت کارشناسی مطرح کنند و امیدوار هستیم خروجی نشست کمیسیون عمران در روز ۳ شنبه گونه‌ای رقم بخورد که مفید برای کشور باشد.

منبع : بازار آریا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

بهترین کتاب آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

مهندسین نیوز
۲۵ اردیبهشت ۹۷
163 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0