نیاز به سی و شش هزار پهپاد در بخش کشاورزی کشور ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان خراسان رضوی اظهار داشت:

نیاز به سی و شش هزار پهپاد در بخش کشاورزی کشور

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی بیان کرد: سی و شش هزار پهپاد برای کشاورزی در کشور نیاز است که می ‌تواند کود و بذر را در بازه زمانی کوتاه و بصورت دقیق در اختیار کشاورز و زمین کشاورزی قرار دهند.

کد خبر: 190821006 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸ - ۱:۱۶ ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی بیان کرد: سی و شش هزار پهپاد برای کشاورزی در کشور نیاز است که می ‌تواند کود و بذر را در بازه زمانی کوتاه و بصورت دقیق در اختیار کشاورز و زمین کشاورزی قرار دهند.

نیاز به سی و شش هزار پهپاد در بخش کشاورزی کشور

نیاز به سی و شش هزار پهپاد در بخش کشاورزی کشور

نیاز به سی و شش هزار پهپاد در  بخش کشاورزی کشور

 

محمدعلی قنادزاده در جلسه خبری با موضوع آب، خاک و اشتغال جوانان در محل این سازمان، ادامه‌ داد: هر پهپاد می‌ تواند برای دو تا سه نفر اشتغال‌زایی ایجاد کند. استفاده از سنجنده‌ها یا تکنولوژی ‌های هوا فضا در پایان‌نامه‌ها بسیار دیده می‌ شود ولی در عرصه فعالیت نقششان کم‌رنگ است.

قنادزاده با عنوان این که اشتغال یکی از مهم ‌ترین پارامترهای کشور مخصوصا در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: در تمام کشور دنبال افزایش اشتغال هستند ولی ما دنبال افزایش اشتغالی هستیم که بهره‌وری هم با آن بالاتر رود.

قنادزاده اظهار داشت: ما قصد داریم از فارغ‌التحصیلان استفاده کنیم. در کشور نزدیک دویست و پنجاه هزار عضو در سازمان ‌های نظام مهندسی و در استان بیش از هفده هزار عضو وجود دارد که ثبت نام کردند و چهار هزار نفر فعال هستند. یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی این است که بتواند زمینه‌های اشتغال را ایجاد کند. وظیفه ما این نیست که شغل ایجاد کنیم، وظیفه ما این است که وارد زمینه‌ای شویم که فرد آموزش دیده و با دید خود شغل انتخاب کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی گفت: این روزها بحث کشاورزی بسیار پررنگ است. مقامات مختلف دنبال این هستند که استان بعنوان استان پربازده در بحث کشاورزی افزایش راندمان و بهره‌وری داشته و در این قضیه در کشور حرف داشته باشد.

قنادزاده گفت: برخی شهرستان‌ های ما مثل نیشابور نمونه هستند که از نظر تولید شیر، گوشت و نهاده‌ها نمونه است. می ‌خواهیم این را به تمام استان‌ ها تسری دهیم که افراد فارغ‌التحصیل، متخصص و جوان که دنبال کار، توسعه و بهره‌وری می ‌گردند، می ‌توانند این کار را انجام دهند.

وی با عنوان این که ما برنامه عملیاتی نوشتیم که سالانه نزدیک چهارصد نفر جذب حوزه کشاورزی شوند و زمینه‌سازی کنیم، گفت: این زمینه‌سازی‌ها را در نوزده بند عملیاتی در داخل استان و در شش بند اصلی در داخل کشور برنامه‌ریزی می‌کنیم. یکی از بندهای مهم و زمینه‌ساز، بحث استفاده از تکنولوژی‌ های نوین است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی گفت: کشاورزی ما قدمت زیادی دارد اما اگر دنبال بهره‌وری آب، بالا بردن عملکرد محصول و وارد کردن تکنولوژی ‌های نوین در عرصه کار هستیم باید افراد متخصص وارد گردند. دیدگاه سنتی بعنوان تجربه خوب است ولی نباید دنبال دیدگاه سنتی صرف برویم، باید سنت را با تکنولوژی و مدرنیزه ترکیب کنیم.

قنادزاده اظهار داشت: دنبال برگزاری گردهمایی و ایجاد مجله در مورد تکنولوژی‌ های نوین کشاورزی هستیم. در این زمینه تفاهم‌نامه‌های مختلفی با دستگاه‌ های اجرایی، خصوصی، اتحادیه‌ها و انجمن‌ ها بستیم و فارغ‌التحصیل و نیاز شغلی را مشخص کرده و گفتیم چه کارهای مشترکی می ‌توانیم انجام دهیم.

قنادزاده با اشاره به این که برنامه‌ها در کشور سه دسته استراتژیک، تاکتیکی و عملیاتی هستند، گفت: ما وارد برنامه عملیاتی شدیم. این کار دوم ما در بسترسازی بود. کار سوم این بود که با دستگاه‌ های دولتی وارد صحبت شدیم.

نیاز به سی و شش هزار پهپاد در بخش کشاورزی کشور

وی افزود: با استانداری وارد صحبت شدیم تا ما را در طرح مثلث توسعه اقتصادی خود شریک کنند تا در بخش آموزش و تسهیل‌گری وارد عمل شویم. در فریمان و داورزن تفاهم‌نامه‌هایی را با فرمانداران نوشتیم تا وارد عرصه شویم. صحبت ما این است که بهره‌برداری در آب، خاک و اشتغال را در استان بالا ببریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی افزود: در استانی ۱۱.۶ میلیون هکتار وسعت زمین‌هایش است و ما فقط ۱.۲ میلیون هکتار بعنوان زمین زراعی و باغ استفاده می‌کنیم که جای افرایش دارد. دیکی از مشکلات کشاورزی وارد نشدن تکنولوژی‌ ها است که سبب شده برخی از فارغ‌التحصیلان ما نتوانند کار و شغل مناسب خود را پیدا کنند.

قنادزاده خاطر نشان کرد: در کشور آمار اشتغال کشاورزی وجود دارد که دو قسمت فوق دیپلم به بالا با رشته‌ کشاورزی و غیر کشاورزی و نزدیک سه درصد بوده که در استان این عدد مقداری پایین‌تر است زیرا کشاورزی ما سنتی بوده و این مشکل ما و نیاز جوان است. تا زمانیکه بهره‌بردار را آموزش ندهیم و توجیهش نکنیم، نمی‌توانیم بهره‌وری را افزایش دهیم.

منبع: ایسنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کتاب آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ مرداد ۹۸
156 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0