آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش مهندسان ارائه اظهارنامه مالیاتی

۵ شنبه سی و یکم خرداد آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش مهندسان

در جلسه توجیهی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد چگونگی تکمیل اظهارنامه عملکرد سال نود و شش آنها تشریح و آموزشهای لازم ارائه شد.

کد خبر: 970331012 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۹۷ - ۹:۵۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد، در جلسه توجیهی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد چگونگی تکمیل اظهارنامه عملکرد سال نود و شش آنها تشریح و آموزشهای لازم ارائه شد.

آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش مهندسان

آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش مهندسان

۵ شنبه سی و یکم خرداد آخرین فرصت ارائه  اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش مهندسان

در این جلسه، که در سالن غدیر برگزار بود فرشید – ریاست سازمان از مهندسان خواست با توجه به فرصت زمانی محدود باقی مانده، در تکمیل و ارائه اظهارنامه عملکرد سال نود و شش خود تسریع نمایند.
رئیس سازمان استان یزد، آموزشهای ارائه شده در باره شرایط و نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی را مهم توصیف کرد و اعضای سازمان را به ارتباط پیوسته با مشاور امور مالی و مالیاتی و ملاحظه توصیه های مندرج در سایت سازمان توصیه کرد.
هم چنین به گفته کارشناس امور مالیاتی و مشاور امور مالی سازمان، طبق تبصره ماده صد قانون مالیات های مستقیم، مهندسان یا صاحبان مشاغل که مجموع درآمد سال نود و شش آنها تا سقف دویست و چهل میلیون تومان است و جزءِ گروه سوم محسوب می‌ گردند و این افراد در صورتی که برگ قطعی مالیات سال نود و پنج آنها صادر گردیده باشد، می ‌توانند از مفاد این تبصره در قانون مالیات‌ های مستقیم استفاده کنند که طبق آن با افزودن ۵% به مالیات قطعی شدۀ سال نود و پنج خود، دیگر نیازی به تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی ندارند.
وی گفت: مهندسانی که امسال برای نخستین بار اظهارنامه عملکرد سال نود و پنج را تکمیل می ‌کنند، نمیتوانند از این تبصره استفاده کنند.
درّی – مشاور امور مالی و مالیاتی سازمان ضمن درخواست تسریع در تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال نود و شش اظهار داشت: در صوتی که مودیان امکان ارسال الکترونیکی اظهارنامه را ندارند میتوانند با اخذ فرمت اظهارنامه گروه سوم از سایت اداره کل امور مالیاتی تا آخر وقت اداری ۵ شنبه سی و یکم خرداد با مراجعه به اداره پست، فرم تکمیل شده مکتوب اظهارنامه را برای واحد مالیاتی مربوطه ارسال و روی رسید پستی عبارت “پاکت حاوی اظهارنامه عملکرد سال نود و شش”را قید کنند.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۱ خرداد ۹۷
105 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0