برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی

برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی دوازدهم مهر ماه

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: ۵ شنبه همین هفته انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی در آذربایجان غربی برگزار می گردد و حق اعتراض تا ۱ هفته بعد از اعلام نتایج اولیه انتخابات وجود دارد که باید اعتراض ‌ها بصورت کتبی تحویل داده شود.
هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی دوازدهم مهر ماه برگزار می گردد

کد خبر: 970710030 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷ - ۸:۵۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: ۵ شنبه همین هفته انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی در آذربایجان غربی برگزار می گردد و حق اعتراض تا ۱ هفته بعد از اعلام نتایج اولیه انتخابات وجود دارد که باید اعتراض ‌ها بصورت کتبی تحویل داده شود.
هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی دوازدهم مهر ماه برگزار می گردد

برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی

برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی

برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌ مهندسی آذربایجان غربی دوازدهم مهر ماه

ابراهیم مبارک قدم در جلسه خبری هیئت نظارت و هیئت اجرایی هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی که در محل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در خیابان دانشکده ارومیه برگزار گردید، عنوان کرد: انتخابات سازمان نظام مهندسی طبق قانون انتخابات نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی که در سال هفتاد و سه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است که هر سه سال یک‌ بار بگزار می گردد و این دوره نیز دوره هشتم برگزاری انتخابات نظام مهندسی است.
وی افزود: برای عملیاتی کردن انتخابات در سطح کشور یک شیوه نامه یا نظام نامه خاصی که برگرفته از قانون و آیین نامه است نیز تنظیم می گردد و این شیوه نامه امسال از طرف وزارت راه و شهرسازی که دستگاه ناظر بر انتخابات است تنظیم شده و به ادارات کل راه و شهرسازی استان ‌ها ابلاغ گردیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: طبق این اساس از طرف وزیر راه و شهرسازی، شیوانی به عنوان ریاست دستگاه نظارت انتخابات کشور تعیین شد و مدیران کل راه و شهرسازی استان ‌ها نیز بعنوان ریاست دستگاه نظارت بر انتخابات نظام مهندسی استان تعیین شدند.
هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات نظام‌ مهندسی استان آذربایجان غربی تعیین شدند
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: دستگاه نظارتی طبق نظام نامه‌ای ابلاغ شده مکلف است تا اعضای حوزه نظارتی و هیئت اجرایی را تعیین کند و طبق این اساس در آذربایجان غربی نیز مدیر مسکن و ساختمان، ریاست اداره نظام مهندسی و کنترل ساختمان، ریاست اداره حقوقی و مدیر حراست را بعنوان اعضای ثابت دستگاه نظارت تعیین شد و بلافاصله نسبت به تعیین هیئت اجرایی اقدام گردید.
مبارک قدم گفت: هیئت اجرایی طبق آیین نامه از چهارده نفر مهندسی که حداقل دارای پروانه کاری دو هستند و پرونده‌ای در شورای انتظامی و تخلفات ثبت شده قابل توجهی ندارند باید تشکیل گردد که از طرف راه و شهرسازی معرفی می‌ شوند و این اعضا باید از بین خود هفت نفر را برای هیئت اجرایی انتخاب کنند و ۱ نفر از بین خود برای ریاست هیئت اجرایی انتخاب کردند و ۵ شنبه این هفته در دوازدهم مهر ماه انتخابات نظام مهندسی آذربایجان غربی برگزار می گردد.
حق اعتراض دارند تا ۱ هفته بعد از اعلام نتایج وجود دارد
مبارک قدم تصریح کرد: انتظار می رود مدیریت های سازمان نظام مهندسی اعتبارات فنی و اجرایی را اصلاح کنند و این موضوعی است که همه اقشار جامعه برای آن واکنش نشان می ‌دهند.

برگزاری هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام ‌مهندسی آذربایجان غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تشریح کرد: مردم انتظار دارند این نهاد  یکی از سازمان ‌های تخصصی و حرفه‌ای پر تعداد، سازمان نظام مهندسی است که مردم انتظار دارند مسائلی از جمله ترافیک، فرسودگی بافت شهرها و رشد حاشیه نشینی و رشد مصرف انرژی و دیگر مسائل توسط سازمان نظام مهندسی پیگیری گردد و این سازمان و مهندسان به آن ‌ها  ورود پیدا کنند و از داوطلبین برای ارتقا شانزده هزار عضو این سازمان برنامه و ایده ارائه کنند و یک نهاد عمومی غیر دولتی فعالیت می ‌کند.
وی افزود: تا ۱ هفته پس از اعلام نتایج حق اعتراض وجود دارد و باید بصورت کتبی ارائه گردد.
منبع : تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

جزوه نظام مهندسی مکانیکpdf

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۰ مهر ۹۷
299 بازدید
یک نظر
امتیاز به این خبر:
0 0