برگزاری مراسم تجلیل از مهندسین در استان یزد تقویت تعاملات

تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و شهرداری یزد در دوره جدید

سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره جدید فعالیت شورای اسلامی شهر و شهرداری، ارتباط و تعاملات خیلی خوبی با آنها در جهت بهبود روند شهرسازی و کاهش تخلفات ساختمانی برقرار کرده است.

کد خبر: 961026001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ دی ۹۶ - ۲:۳۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره جدید فعالیت شورای اسلامی شهر و شهرداری، ارتباط و تعاملات خیلی خوبی با آنها در جهت بهبود روند شهرسازی و کاهش تخلفات ساختمانی برقرار کرده است.تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و شهرداری

تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و شهرداری

تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و شهرداری

تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی  ساختمان استان یزد و شهرداری یزد در دوره جدید

فرشید، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در یک کنفرانس خبری، با عنوان این مطلب از وضعیت نامناسب ساخت و ساز و تعداد بالای تخلفات ساختمانی در یزد اظهار نگرانی کرد و افزود: یکی از اصلی ترین دغدغه‌هایی که در حوزه ساختمان و نظام مهندسی پیش روی استان یزد است، خطر زلزله و عدم برخورداری ساختمانهای استان یزد از استانداردهای لازم است.
وی با ابراز تاسف از روند خلاف سازیها، گفت: قطعا اگر تخلف سازی برای مردم ارزان ‌تر تمام گردد، باید آماده مشاهده افزایش تخلفات در سطح شهر باشیم.
فرشید بر تقویت تعاملات شهرداری با نظام مهندسی تاکید کرد و ادامه داد: تعاملات طرفینی در این زمینه از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و خوشبختانه در دوره جدید شهرداری و شورای شهر، ارتباطات خیلی خوبی میان شهرداری و نظام برقرار شده است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش موضوعاتی همچون جلوگیری از ساخت و ساز دو نقشه ای، اصلاح روند شهرسازی ، سیما و منظر شهری، مصرف بهینه انرژی در ساختمانها، بحث خدمات جانبی نظارت گاز و ارت(سیم سوم) و نیز تفکیک آپارتمان ‎‎ها را از محورهای مهم مورد توجه سازمان عنوان کرد.

تقویت تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و شهرداری

ریاست سازمان، فرهنگ سازي و اطلاع رساني را ضرورتي اساسي براي رسيدن به شهر سالم و ایمن توصيف كرد و افزود : مهندسین همه رشته ها از جمله شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک در جهت بهبود سیما و منظر شهری و رفاه عمومی شهروندان در حوزه ساخت و ساز سهیم هستند. سازمان نظام مهندسي ساختمان علاوه بر آشناسازي مردم به مقاوم سازي و رعايت مقررات سازه اي، به صرفه جويي انرژي و عايق كاري ساختمانها در جهت كاهش هزينه هاي جاري آنها در زمان بهر ه برداري توجه ویژه دارد .
وی اظهار داشت: در جهت ايمني ساختمان ها تلاش خواهيم كرد کارگاههای ساختمانی را به طور پيوسته و دوره اي بازديد و براي جلوگيري از مشكلات سازه اي، حریق و يا حوادث آسانسور و مشابه آن ها نظارت كنيم.
فرشید عنوان داشت: ايمن سازي ساختمان ها و پايداري ساختمان هاي موجود درصدر برنامه هاي اين سازمان است و تمام برنامه ریزیها براين محور طراحي و اجرا مي گردد .
ریاست سازمان، از توجه سازمان به قشرهاي كم درآمد ياد كرد و اختصاص يارانه به مالكان كم درآمد، ارائه تخفيفها ونيز تقسيط بدهي آنها را از جمله اين اقدامات عنوان کرد .
در این کنفرانس خبری دو ساعته افزون بر سی نفر نمایندگان جراید، مطبوعات، خبرگزاریهای استانی و کشوری حضور داشتند و در رسانه های خود ابعاد مختلف مطالب مطرح گردیده در این کنفرانس را پوشش دادند.

منبع : یزد فردا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود رایگان کتاب راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

 

 

مهندسین نیوز
۲۶ دی ۹۶
180 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0