در حال حاضر مردم در حال شهرسازی هستند ریاست سازمان نظام مهندریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران مطرح کرد:

تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با تاکید بر اهمیت ارتقاء آگاهیهای عمومی در حوزه مقررات ملی و جایگاه نظام مهندسی ،از تولید آثار محتوایی جهت پخش در سیمای طبرستان خبر داد.

کد خبر: 960925014 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آذر ۹۶ - ۲:۲۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ،ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با تاکید بر اهمیت ارتقاء آگاهیهای عمومی در حوزه مقررات ملی و جایگاه نظام مهندسی ،از تولید آثار محتوایی جهت پخش در سیمای طبرستان خبر داد.تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در  جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

مهران فرصت با اشاره به زلزله استان کرمانشاه و تخریب ساختمانها و قربانی شدن بیش از پانصد نفر از هم میهنان در این حادثه گفت: این حادثه تلخ بیان گر اهمیت احداث ساختمانهای ایمن و مقاوم در شهرها و روستاها بود و در آسیب شناسی که از این زلزله صورت پذیرفت، ساختمانهایی که خارج از ضوابط و مقررات ساخته شدند در اثر زمین لرزه تخریب گردیدند.
فرصت ادامه داد: با نگاهی به آمار خسارات زلزله های رودبار و بم و مقایسه آن با زلزله کرمانشاه ، اثرگذاری و نقش این سازمان در کیفی سازی بناها و کاهش خسارات در هنگام وقوع بلایای طبیعی به وضوح مشهود است
وی افزود: با توجه به زلزله خیز بودن کشور و وقوع زلزله های پیاپی در ماههای اخیر، نظام مهندسی ساختمان مازندران با رویکرد بالا بردن سطح کیفی ساخت و سازها ، ترویج مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی را در دستور کار دارد.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه ساخت تصریح کرد : حسب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، یکی از اهداف این سازمان ترویج و فرهنگ ‌سازی در حوزه ساخت و ساز میباشد. ساختمان سرمایه ملی است و مقاوم سازی و افزایش عمر مفید بناها از اولویتهای این سازمان میباشد.

تولید و پخش آثار محتوایی از سیمای طبرستان در جهت ترویج مقررات ملی ساختمان

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان مازندران اظهار کرد: در جهت ارتقاء آگاهیهای عمومی ، تولید و پخش بیست برنامه تلویزیونی در دستور کار قرار دارد که اجرای این برنامه ها از بیست و چهارم آذرماه شروع و تا بیست و نهم اسفند امسال ادامه خواهد داشت.
فرصت خاطر نشان کرد: انتظار می‌ رود با این اقدام سازمان ، سایر رسانه‌ها و دستگاههای اجرایی نیز در زمینه آشنایی مردم با مقررات ملی ساختمان بعنوان فراگیرترین ضوابط موجود در زمینه ساختمان سازی در تامین ایمنی، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادی تلاش کنند.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود راهنمای مبحث ۱۳

مهندسین نیوز
۲۵ آذر ۹۶
187 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0