جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم

جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم

جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم ، از طرف ریاست سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم مطرح شد

کد خبر: 990619013 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹ - ۸:۴۷ ق.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم ، از طرف ریاست سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم مطرح شد

جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم

جلوگیری از صدور پایان کار برای ساختمان های دارای نماهای رومی در استان قم
باید از صدور پایان کار برای نماهای غربی در قم جلوگیری گردد
ریاست سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم بیان کرد: ساخت نمای رومی با هویت شهر در حال بازی بوده و باید از ظرفیت دستگاه قضایی استفاده کرده و جلوگیری از انجام آن در اولویت قرار گیرد.
امین مقومی، با اشاره به انجام نمای رومی توسط برخی همشهریان بیان کرد: این تخلف تنها با یک ابلاغیه درست نمی‌ شود و باید در این زمینه از ظرفیت دستگاه قضایی استفاده و جلوی این کار گرفته شود.
وی با عنوان اقداماتی که در راستای جلوگیری از نمای رومی در شهر انجام‌شده، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی‌های مفصلی شده که در صورت انجام این کار، از صدور پروانه ساختمانی جلوگیری خواهد شد ولی این اقدام کافی نبوده و نواقصی در اصلاح ماده صد وجود دارد که باید این قانون به هر شکلی اصلاح گردد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم ادامه داد: ساخت نمای رومی با هویت شهر در حال بازی بوده و باید از ظرفیت دستگاه قضایی استفاده کرده و جلوگیری از انجام آن در اولویت قرار گیرد چرا که ساخت آن درمجموع به زندگی و فرهنگ ما آسیب می ‌زند.
وی افزود: باید تغییر نظام مسکن و شهرسازی که سیاست کلی رهبری با محوریت خانواده است در دستور کار قرار بگیرد و در حوزه اجرا باید اقدامات جدی انجام شود تا ساخت این نوع از نماهای ساختمانی در حوزه فرهنگ به ما آسیب نزند.
مقومی در ادامه پدیده دو نقشه‌ای بودن ساختمان ‌ها را موردتوجه قرار داد و افزود: با این موضوع در طرح تفصیلی نیز مخالفت شده اما دلیل آن قانون ماده صد است که اگر جلوی تخلف به‌موقع گرفته نشود اتفاق می ‌افتد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم با تأکید بر ضرورت بازنگری پدیده دو نقشه‌ای بودن، بیان داشت: با توجه به شرایط اجتماعی جامعه اصلاح طرح لازم و ضروری است، هم‌چنین نباید این موضوع خودبه‌خود عادی جلوه دهد و فارغ از بحث‌ های فنی باید در نقشه‌ای که خلاف ضوابط هست کنترل شود و لازم است اقدامات تدریجی در این زمینه داشته باشیم.
وی سپس بر ضرورت برخورد با تخلف ساخت طبقه مازاد تأکید و عنوان کرد: انجام این کار در حال حاضر کم‌تر شده اما برخورد با این پدیده تدریجی بوده و راجع به ‌پیش روی‌ها هم باید این اتفاق بیفتد و به نظر می‌ آید اگر در مورد پیشروی ‌ها هم از حالا اقدامی صورت نگیرد چند سال دیگر مجبور به اقدام خواهیم شد.
وی در خاتمه با اشاره به گرانی زمین و پدیده فروش زمین به چند نفر نیز بیان کرد: عدم برخورد با تخلفات یکی از آسیب ‌هایی است که باید توجه جدی به این موضوع شود و این پدیده شاید بدتر از تخلفات یک خانواده در ساخت طبقه مازاد است، قطعاً در این پدیده تخلف ساختمانی و تراکم بحث‌ های اجتماعی شدیدی داشته و پدیده نگران‌کننده‌ای است؛ بنابراین لازم است نگاه مجدد و برخورد جدی با این موارد داشته باشیم.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۹ شهریور ۹۹
136 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0