دیدار نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با طوماری ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان ‌شرقی خبر داد:

نگران بافت فرسوده ‌ی تبریز هستم/ مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان ‌شرقی بیان کرد: معتقد هستم ساخت و ساز‌هایی که اخیراً در شهر انجام گرفته، در رویارویی با حوادث غیرمترقبه شاهد کم‌ ترین خسارت ‌ها و گاهی بدون خسارت خواهند بود؛ نگرانی من از بافت فرسوده‌ ی تبریز است.

کد خبر: 960825004 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ آبان ۹۶ - ۷:۱۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،  ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان ‌شرقی بیان کرد: معتقد هستم ساخت و ساز‌هایی که اخیراً در شهر انجام گرفته، در رویارویی با حوادث غیرمترقبه شاهد کم‌ ترین خسارت ‌ها و گاهی بدون خسارت خواهند بود؛ نگرانی من از بافت فرسوده‌ ی تبریز است.مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند

مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند

مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند

نگران بافت فرسوده ‌ی تبریز هستم/ مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند

علی طوماری در نشست با شهردار کلان شهر تبریز، ضمن عرض تبریک بمناسبت انتصاب شهین ‌باهر به سمت شهرداری کلان شهر تبریز، گفت: به حق که این انتخاب، یک انتخاب لایق و ویژه بود؛ چرا که مدیریت شهری در شهر به یک متخصص سپرده شده است؛ امید است با مدیریت دکتر شهین ‌باهر و همیاری شهروندان و هم چنین جامعه مهندسین که همواره پشتیبان حقوق شهروندی هستند، تغییرات اساسی و اصولی در شهر تبریز اعمال گردد.
طوماری افزود: واقف هستیم که در شهر مشکلاتی در باب مسایل شهری و سایر امورات شهری وجود دارد و لازمه‌ ی مرتفع کردن این مسایل، اینست که تمامی شهروندان و … دست به دست هم دهیم تا قدم مثبتی در این راستا برداشته شود.

مردم بدنبال ساخت‌ و ساز ارزان نباشند


طوماری ضمن ابراز همدردی با زلزله ‌زدگان غرب کشور، عنوان کرد: لازم است زلزله تلخ غرب کشور را که در نتیجه ‌ی آن عده‌ ای از هموطنان عزیز جان خود را از دست دادند، تسلیت بگویم؛ هر زمانیکه چنین اتفاق تلخ و ناگواری بوقوع می ‌پیوندد، جامعه ‌ی مهندسی به یاد افتاده و بیش تر از سایر دیگران جامعه مهندسی به فکر می ‌افتند و در کنار سایر کمک‌ ها و چاره‌ اندیشی ‌ها باید مردم و مسئولین از این حوادث، درس عبرت بگیرند.
وی عنوان داشت: مردم باید عبرت گرفته و صرفاً بدنبال ساخت و ساز ارزان نباشند و این گونه نشود که کیفیت فدای موارد دیگر شود، چرا که خدمات مهندسی که شامل ۸ مهندس و مجری است، ۱ درصد هزینه ساخت و ساز را نیز شامل نمی‌ شود، از اینرو هرگز نباید خدمات مهندسی را در ساخت و ساز نادیده گرفت.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یاد آور شد: ما هرگز به این شرایط اکتفا نکرده و امیدوار هستیم در استان دغدغه ‌ی وقوع زلزله ‌ی خفیف، متوسط و حتی بالا هم ما را نگران نکند و اگر نیز این گونه حوادث رخ داد، شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: جامعه مهندسین استان نیز در کنار سایر ارگان ‌ها در کنار شهردار کلان شهر تبریز بوده و امید است در پایان ۴ سال فعالیت، مقررات ملی و قوانین و اصول شهرسازی در شهر ما بطور شایسته پیاده شود.
طوماری در خاتمه با جمع ‌بندی مباحث، پیشنهاداتی ارائه داد و افزود: پیشنهاد می ‌دهم که اتاق فکر ویژه سازمان نظام مهندسی استان و شهرداری تشکیل گردد تا مسایل پی گیری گردد، هم چنین از مهندسین شایسته و با فکر در قالب مشاور شهرداری استفاده شده و برای نیل به اهداف مشترکی که میان ۲ مجموعه است نیاز داریم که تعاملات زیاد تر گردد.
منبع : هم نوا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود رایگان راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۵ آبان ۹۶
349 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0