ارائه‌ی خدمات به عضوهای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اقدام جدید سازمان

اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرداری یاسوج برای خدمات رسانی بهتر به مردم

عضوهای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان کهگیلویه و بویراحمد با شهردار یاسوج دیدار کردند. 

کد خبر: 961024004 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ دی ۹۶ - ۳:۰۲ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور  به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد،عضوهای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان کهگیلویه و بویراحمد با شهردار یاسوج دیدار کردند. اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد

اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد

اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد

اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان  استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرداری یاسوج برای خدمات رسانی بهتر به مردم

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد در آغاز این دیدار با تبریک انتصاب مهندس مقدم به سمت شهرداری یاسوج بیان کرد: سازمان نظام مهندسی و شهرداری به لحاظ عملکردی هم راستا و مکمل هستند.
احمدرضا خورشیدی با اشاره به این که با توجه به شناختی که از شهردار محترم یاسوج داریم امیدوار به تغییر و رویکردی مثبت در رویه شهرداریها هستیم گفت: بر این باور هستیم با حضور مهندس مقدم روند کار شهرداری یاسوج بر پایه رعایت حقوق شهروندی و مهندسی خواهد بود وانتظاری جز این نداریم.
تامین حقوق شهروندی و روند امور شهر ۲ دغدغه جدی نظام مهندسی ساختمان
خورشیدی ادامه داد: از طرف سازمان نظام مهندسی دو دغدغه مهم داریم که یکی مربوط به روند امور شهری در انطباق با مقررات ملی ساختمان و تامین حقوق شهروندی است و دیگری مربوط به حقوق و امورمهندسی است.
وی با انتقاد از رویه سابق اداره شهر یاسوج افزود: به لزوم تمکین ورعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندس از سوی همه سازندگان اشاره کرد و گفت: شهرداری ها، مراجع صدور پروانه ساخت، سازندگان، کارفرمایان دستگاه های اجرایی، متولیان صنعت ساختمان و مهندسان همه ملزم به رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان هستند ومباحث مقررات ملی ساختمان بعنوان اصول حاکم بر ساخت و ساز لازم الاجرا می باشد.
عوارض تکان دهنده ساخت و سازهای غیر مجاز بر امنیت مردم استان
ریاست سازمان با بیان مواردی تکان دهنده از عواقب ساخت و سازهای غیرمجاز تصریح کرد: در گردهمایی پدافند غیرعامل بصراحت اعلام کردیم که علیرغم فعالیت های مختلف مدیران شهری در حوزه معماری و شهرسازی ، متاسفانه در تمکین به ضوابط مورد نظر پدافند غیرعامل موثر نبوده ایم و شهر امن و پناهگاه امنی نساخته ایم ونداریم که قطعا با تلاش و حضور استاندار محترم استان، شهردار محترم و عضوهای محترم شورای شهر و دیگر متولیان ومدیران محترم شهری در اصلاح روند مدیریت شهری شاهد تحولاتی اساسی خواهیم بود.
خورشیدی با اشاره به تراکم و فرهنگ شهری یاسوج خطاب به شهردار عنوان داشت: خواهشمند هستیم با روحیه خدمتگذاری که از حضرت عالی سراغ داریم نسبت به این موضوعات حساسیت نشان دهید و انتظار جامعه مهندسی تغییر این رویه است.
تعامل شهرداری و نظام مهندسی ساختمان، بهترین راه خدمات رسانی حداکثری به مردم
ریاست سازمان با اشاره به این که با صداقت و تعامل میتوانیم در کنار هم کار کنیم، گفت: سیکل گردشگار مراحل صدور پروانه تا اخذ پایانکار تنظیم گردد و مراحل قانونی اجرا شود.
خورشیدی در خاتمه سخنانش با ابراز امیدواری نسبت به تداوم نشست های مشترک، خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از جامعه مهندسی استان آمادگی تمام وکامل خود را برای همکاری و همراهی با شهردای و شورای شهر یاسوج اعلام میدارد.
عمران کهزادی، عضو هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هم در این جلسه به طرح مباحث و دغدغه های شهرسازی پرداخت.
کهزادی گفت: هدف ما از این جلسه رساندن پیام جامعه مهندسی با این مضمون است که بعنوان بازوی کنترلی و نظارتی حضور داریم در کنار مجموعه شهرداری هستیم.
وی با اشاره به این که همه میدانیم شهر یاسوج بیمار است و بافت ساختاری ایراد دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه در مقوله شهرسازی و معماری شاهد ضعفهای زیادی هستیم.
کهزادی با تاکید بر سرلوحه قرار دادن قانون و هم چنین بهره گیری از دانش فنی، ادامه داد: با استفاده از تجارب عملی و دانش علمی می توان جایگاه سکونت شهر یاسوج را که عنوان پایتخت طبیعت را یدک می کشد بالا برد و مجموعه های فعلی نظام مهندسی و شهرداری با همکاری و تعامل این ظرفیت را دارند.
در ادامه این جلسه،  احسانی، سلیمانی و جهانبازی از دیگر عضوهای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند.
هم چنین نگین تاجی و خوبانی دو عضو شورای شهر حاضر در این نشست دیدگاههای خود را برای افزایش تعامل و همکاریهای مشترک بیان کردند.
شهردار یاسوج گفت: شهرداری یاسوج به سمت درآمدهای پایدار حرکت میکند
مقدم بیان کرد: شهرداری یاسوج خود را ملزم به رعایت همه قوانین و مقرراتی میداند که قانون گذار الزام کرده است.
وی در جلسه با عضوهای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان، افزود: مردم برای ساختن شهر خوب و زیبا پای کار هستند و کشمکشها و چالشها زیبنده مردم شهر ما نیست.

اقدام جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد


مقدم با انتقاد از عدم خروجی مناسب نشست های مشترک به طرح این پرسش پرداخت که چرا طرح پایلوتی از طرف سازمان نظام مهندسی، شهرداری و نهادهای خدمت رسان اجرا نشده است که بعنوان الگو استفاده گردد.
دمیدن شدن روح تخلف در شهر یاسوج!
شهردار یاسوج تصریح کرد: معتقد هستیم کمیسیون ماده صد اشاعه روح تخلف در جامعه است و در آینده الزام داریم با فرهنگ سازی و آگاهی سازی، تخلفات را به حداقل ممکن برسانیم و اجازه ندهیم پرونده ها به این کمیسیون برود.
وی با اعلام آماری از تخلفات گسترده در ساخت و سازها گفت: این حجم از تخلف زیبنده مردم ما نیست و یقینا با آگاهی سازی میتوان نسبت به کاهش آن اقدام کرد کما این که معتقد هستیم مسئولین باید در مقابل این تخلفات شجاعانه بایستند و مدعی العموم نیز ورود پیدا کند.
مقدم مطرح کرد: شهرداری خود را در مورد نقایص حوزه شهری پاسخگو میداند و مدیریت نسبت به توانمند سازی و آموزش کارکنان در مورد نحوه درست انجام امور خود را ملزم میبیند.
حرکت به سمت درآمد های پایدار ضرورت مرکز کهگیلویه و بویراحمد
شهردار یاسوج با اشاره به این که شهرداری یاسوج نگاه کاسبکارانه نخواهد داشت، اظهار داشت: شهرداری یاسوج بدنبال درآمد پایدار است و شهر یاسوج با این اقلیم و طبیعت خدادادی در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری میتواند درآمد داشته باشد.
مقدم یاد آور شد: ولی با وضعیتی که ورودیها و مرکز شهر یاسوج دارد استقبالی برای سرمایه گذاری و جذب گردشگر نمیشود و باید با اجرای طرحهای پایلوت نسبت به جذاب سازی و تغییر سیمای شهر اقدام کنیم و حق مردم که حق الناس است را ادا کنیم.
وی عنوان داشت: باید شجاعانه آغاز کنیم و شهرداری از درآمدهای غلط کنونی خود به تدریج بگذرد و به سمت درآمدهای پایدار حرکت کند و به ریل گذاری درست برسد.
مقدم خاطر نشان کرد: برای نیل به اهداف مشترک، کارگروههای تخصصی و کارشناسی تشکیل میدهیم و پای همه تبعات میمانیم که ان شالله کار درست را درست انجام دهیم.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویر احمد

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

سوالات نظام مهندسی برق شهریور ۹۵

مهندسین نیوز
۲۴ دی ۹۶
501 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0