تحویل دستگاه شتاب نگار به استان خراسان رضوی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی بیان کرد:

بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات فنی و مهندسی ساختمانها در زلزله استان کرمانشاه

کامران دیسفانی در جلسه روسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی) در تهران بر لزوم بررسی مسائل کنترلی در کنار وضعیت فنی ساختمان تاکید کرد.

کد خبر: 960905004 تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ آذر ۹۶ - ۷:۲۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی ،کامران دیسفانی در جلسه روسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی) در تهران بر لزوم بررسی مسائل کنترلی در کنار وضعیت فنی ساختمان تاکید کرد.بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات فنی و مهندسی ساختمانها در زلزله

بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات فنی و مهندسی ساختمانها در زلزله

بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات فنی و مهندسی ساختمانها در زلزله

بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات  فنی و مهندسی  ساختمانها در زلزله استان کرمانشاه

وی با تشریح وظایف سازمانهای نظام مهندسی ساختمان در زلزله کرمانشاه بیان کرد: متمرکز شدن در شناخت مشکلات فنی سازه و عدم مقاومت آن ها در زمین لرزه های بزرگ مانند زلزله کرمانشاه میتواند سالها مورد تحقیق و استفاده مهندسین قرار گیرد.
کامران دیسفانی با اشاره به این که پرداختن به مسائل فنی تنها یک بخش از فعالیتهایی است که نظام مهندسیها در کرمانشاه و شهرهای زلزله زده میتوانند انجام دهند، افزود: بخش دیگر این فرایند تهیه گزارش بررسی شیوه کنترل و نظارت ساختمان است که کاستیهای این امر بایستی بدرستی در کرمانشاه شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.
وی در ادامه به شیوه استخراج اطلاعات مورد نیاز مهندسین از این حادثه بزرگ پرداخت و تصریح کرد: باید گزارشهایی از بیشینه مسائل فنی و هم از مسائل کنترل و نظارت ساختمانهای آسیب دیده به صورت تصادفی از سی تا چهل واحد ساختمانی با کاربریهای مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا ضعفها و کوتاهی ها شناسایی و با تاکید بر آن ها در ساخت و سازهای کنونی کشور مدنظر قرار گیرد.

بررسی مسائل کنترلی در کنار خدمات فنی و مهندسی ساختمانها در زلزله


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی ادامه داد: اماکنی مانند بیمارستان، بافتهای مختلف شهر با سنین متفاوت و از جمله واحدهای مسکن مهر در این زلزله دچار تخریب شدند و باید با شاخصهایی مانند مسائل ژئوتکنیک، میزان استفاده از مصالح استاندارد ساختمانی، نحوه ساخت و کنترل بر آن نظارت لازم بررسیهای کارشناسی مدونی به تفکیک صورت پذیرد.
وی در خاتمه اظهاراتش یاد آور شد: نتایج این تحقیقات میتواند تا سالها مورد استفاده مهندسین قرار گیرد، تا با استفاده از این تجربیات به حل معضلات و مشکلات فنی و کنترلی ساختمانها پرداخته شود.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی برق نظارت اسفند ۹۶

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۵ آذر ۹۶
424 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0