چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی مریوانی، دبیر کمیسیون

چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی، دستور کار کمیسیون نظام فنی و اجرایی

کمیسیون نظام فنی و اجرایی شورای مرکزی روز چهاردهم آبان تشکیل نشست داد و برای گرداوری پیش نویس ماده نود و هفت آیین نامه اجرایی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی به بررسی و رایزنی پرداخت.

کد خبر: 191107016 تاریخ انتشار: پنجشنبه 7 نوامبر 19 - 1:26 ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،کمیسیون نظام فنی و اجرایی شورای مرکزی روز چهاردهم آبان تشکیل نشست داد و برای گرداوری پیش نویس ماده نود و هفت آیین نامه اجرایی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی به بررسی و رایزنی پرداخت.

چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی

چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی

چگونگی رسیدگی به تخلفات  شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی، دستور کار کمیسیون نظام فنی و اجرایی

به گفته مریوانی، دبیر کمیسیون براساس ماده هشتاد و پنج آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، رسیدگی به تخلفات حرفه ای، انضباطی و انتظامی دارندگان پروانه اشتغال در هر استان بعهده شورای انتظامی استان است و با توجه به این که انجام هرگونه خدمات آزمایشگاهی اعم از ژئوتکنیک، مصالح ساختمانی ،بتن، جوش و …. مستلزم داشتن پروانه اشتغال از وزارت راه و شهرسازی و عضویت در سازمان استان است، رسیدگی به هر گونه مشکلات و تخلفات شرکت‌ ها بعهده شورای انتظامی استان است.

کمیسیون نظام فنی و اجرایی در بحث فرایند رسیدگی به تخلفات و تطبیق آن با ماده نود و یک آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان پیشنهاد کرد:

اخذ شکایت از اشخاص حقیقی و یا حقوقی مربوط به شرکتهای خدمات آزمایشگاهی به روال معمول توسط دبیرخانه شورای انتظامی استان انجام و نظر شورا براساس روال قانونی با استفاده از نظرات کارشناسان و کمیسیونهای تخصصی طبق تبصره دوم ماده هشتاد و هفت آیین نامه اجرایی اعلام شود.

چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکتهای خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی

طبق این پیشنهاد، نوع محکومیت براساس جدولی بعنوان تبصره سه که در سی و شش بند تنظیم شده و با بندهای ماده نود و یک (آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان) تطبیق و اعلام می شود.

به گفته مریوانی، دستورالعمل پیشنهادی پس از ارجاع به کمیسیون لوایح و حقوقی شورای مرکزی و دریافت نظرات اصلاحیه کمیسیون، در نشست آتی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
7 نوامبر 19
17 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0