رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش ماه است عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی بیان کرد:

رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش ماه است

مهدی روانشادنیا عنوان کرد: بازار مسکن همواره در دوره چرخه چهار تا پنج ساله در رکود بسر می ‌برد و در یک دوره شش ماهه یا یک ساله دچار رونق در معاملات و افزایش قیمت مسکن می‌ شود.

کد خبر: 970327003 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷ - ۹:۵۳ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیو ز- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، مهدی روانشادنیا عنوان کرد: بازار مسکن همواره در دوره چرخه چهار تا پنج ساله در رکود بسر می ‌برد و در یک دوره شش ماهه یا یک ساله دچار رونق در معاملات و افزایش قیمت مسکن می‌ شود.

رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش ماه است

رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش ماه است

رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش  ماه است / هر بار قیمت مسکن افزایشی شد، بحالت قبل بازنگشت

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با اشاره به این که رشد قیمت مسکن سبب شد، تا امروز با یک آشفتگی در بازار مسکن روبرو شویم، بیان داشت: بازار مسکن همواره در دوره سیکل چهار تا پنج ساله در رکود بسر می ‌برد و در یک دوره شش ماهه یا ۱ ساله دچار رونق در معاملات و افزایش قیمت مسکن می‌ گردد.
زوانشادنیا با تاکید بر این که این رکود و این اتفاق در بیست سال گذشته همواره اتفاق افتاده، گفت: رشد قیمت مسکن در سال ‌های هشتاد و شش و نود و یک و در اواخر سال نود و شش رخ داد و این رشد قیمت به گونه ‌ای سبب کاهش قدرت خرید متقاضیان شده است، بنابراین این رشد قیمت مسکن سبب شد، تا امروز با یک آشفتگی در بازار مسکن روبرو شویم که ضرر آن را مردم و مصرف‌ کنندگان واقعی دیدند.
وی تصریح کرد:‌ کاهش ساخت مسکن سبب کمبود عرضه و بهم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار مسکن شده است، بنابراین رشد قیمت نهاده‌ های مسکن قطعاً در رشد قیمت مسکن نقش دارند و امیدوار هستیم در نیمه دوم سال جاری بازار مسکن از آرامش نسبی برخوردار باشد.
روانشادنیا یاد آرو شد: بهر حال بعضی پارامترها در رشد قیمت مسکن دخیل هستند که می‌ توان به بازارهای موازی مثل رشد نرخ ارز و کاهش نرخ سود بانکی اشاره کرد؛ البته بطور طبیعی رکود در بورس نیز سبب شد، تا رشد قیمت مسکن رخ دهد.

رکود مسکن معمولا چهار سال و رونق شش ماه است

وی افزود: البته سوداگران نیز از این وضعیت سود جویی کرده و به نوعی به این آشفتگی بازار دامن زدند.
عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران در پاسخ به این پرسش که چه راهکارهایی برای کنترل قیمت مسکن می ‌توان به دولت ارائه کرد، خاطر نشان ساخت: یکی از راهکارهایی که می ‌تواند جلوی جولان سوداگران را بگیرد، اجرای مالیات بر عایدی مسکن است، هرچند باید دولت برای تعادل عرضه و تقاضای مسکن نیز فکری اساسی کند.
روانشادنیا در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در نیمه دوم امسال کاهش می ‌یابد، خاطر نشان ساخت: هیچ‌ زمانیکه قیمت مسکن افزایشی بوده است، بحالت قبل بازنگشته است، ولی در بدترین شرایط ممکن است روند قیمت ‌ها چهار تا پنج درصد کاهشی باشد.
منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام سازمان مهندسی تهران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۷ خرداد ۹۷
317 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0