برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک گردهمایی حمل و نقل و ترافیک

برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک

یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک شامگاه یک شنبه بیست و ششم آذر ماه طی آئینی با پیام شهردار مشهد در سالن آمفی تئاتر هتل پارس مشهد برگزار گردید.

کد خبر: 960927009 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ - ۹:۱۳ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی , یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک شامگاه یک شنبه بیست و ششم آذر ماه طی آئینی با پیام شهردار مشهد در سالن آمفی تئاتر هتل پارس مشهد برگزار گردید.برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک

برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک

برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک

برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل  و ترافیک

در بخشی از پیام قاسم تقی زاده خامسی آمده است: بیست و ششم آذرماه که به نام روز حمل و نقل آراسته گشته، یادآور سعی فعالین این عرصه برای کسب عزت و پیشرفت کشور عزیزمان می‌ باشد. در حال حاضر که نماد حرکت و پویایی ایران اسلامی را میتوان در طنین آوای فعالین حوزه حمل و نقل شنید، شایسته است این روز را به همه دست اندرکاران این حوزه که بدون شک رسیدن به توسعه پایدار شهری و عدالت اجتماعی در بخش حمل و نقل در گرو همکاری و سعی این عزیزان میباشد، تبریک بگوییم.
شهردار مشهد گفت: در راستای تحقق توسعه پایدار با عزمی جدی تر از پیش همواره در راه دست یابی به شبکه حمل و نقل روان، ایمن, اقتصادی و سازگار با محیط زیست کوشا باشید.
در این آئین که دکتر قناعت عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور، جمعی از فرماندهان پلیس راهور، اساتید دانشگاه و پانصد نفر از مهندسان و دانشجویان رشته ترافیک هم شرکت داشتند،
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی بیان کرد: در سال‌ های هفتاد و دو و هفتاد و سه تعداد مهندسان ترافیک شش نفر در خراسان بزرگ بود که امروزه استان خراسان رضوی با صد و پنجاه نفر مهندس و دکترای ترافیک، پس از تهران بیش ترین جمعیت فارغ التحصیل رشته ترافیک را داراست.
حسین کامران دیسفانی یکی از بزرگ ترین معضلات اجتماعی کلانشهرها را ترافیک دانست و ادامه داد: کمیته تخصصی نظارت و راهبردی وزارت راه و شهرسازی الزامات ترافیکی ساختمانها را پیش نویس مبحث بیست و سوم (ترافیک) گرداوری و نهایی کرده است.
به گفته کامران در مبحث بیست و سه، لزوم و اهداف مقررات ملی ساختمان در بخش مهندسی ترافیک، بررسی و شناسایی مشکلات و آسیب‌ های وضعیت موجود ساخت و ساز توسط صاحب نظران شناسائی و گرداوری گردیده است.

برگزاری یازدهمین گردهمایی حمل و نقل و ترافیک


وی تصریح کرد: امروزه بسیاری از مسائل اجتماعی، اقتصادی سیاسی، نظامی و صنعت گردشگری بموضوع ترافیک شهری حمل و نقل و شهرسازی کشور مرتبط است.
رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، برای روان سازی ترافیک شهرها پیشنهاد داد؛ برای کاهش آلودگی هوا و کاستن انرژی، خیابان ‌های اصلی شهر را برای پارک خودرو تدریجاً توقف ممنوع اعلام کنند و پارکینگها و حمل ونقل عمومی را با اتوبوس واحد و مترو افزایش دهند.
در این گردهمایی، وحید برکچی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ورود اتوبوس ‌های برقی برای کاستن آلودگی هوا و اتصال خط دو قطار شهری و خط یک در میدان شریعتی این شهر پیش از پایان سال خبر داد .
برکچی، هم چنین تصریح کرد: برای پروژه‌های خطوط ریلی شهری مشهد در آینده نزدیک ۴ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر می گردد.
وی در خاتمه اظهاراتش خواستار فرهنگ ‌سازی حمل و نقل و امکان سنجی برای احداث مجتمعهای مسکونی، تجاری و اقامتی در بحث ترافیکی شد.
در این گردهمایی یک روزه دکتر امامی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهری مشهد، دکتر غلام رضا شیران استادیار دانشگاه اصفهان و دکتر محمود صفارزاده استاد دانشگاه تربیت مدرس، چگونگی لزوم گرداوری مقررات ملی ساختمان در مبحث ترافیک، اثرات ترافیکی در پارکینگهای ساختمان و نداشتن تجهیزات ایمنی و معضل آلودگی صوتی را در بر هم زدن نظم اجتماعی تشریح نمود.
در خاتمه گردهمایی از پیشکسوتان حمل و نقل و افسران بازنشسته پلیس راهور تقدیر بعمل آمد.
قابل ذکر است؛ بیست و ششم آذر ماه از طرف شورای فرهنگ عمومی کشور در تقویم رسمی، روز ملی حمل و نقل ایران نام گذاری شده است.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام مهندسی برق قدرت

مهندسین نیوز
۲۷ آذر ۹۶
192 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0