صنعت گرفتار ساختمان

اندر حکایت صنعت گرفتار ساختمان و انتخابات نظام مهندسی

آغاز انتخابات نظام مهندسی می ‌تواند شروعی باشد برای احیا روحیه همگرایی، تاکید برخرد جمعی برای رسیدن به ایده مطلوب ایرانشهری در دوران کنونی.

کد خبر: 970706008 تاریخ انتشار: جمعه ۶ مهر ۹۷ - ۸:۳۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،آغاز انتخابات نظام مهندسی می ‌تواند شروعی باشد برای احیا روحیه همگرایی، تاکید برخرد جمعی برای رسیدن به ایده مطلوب ایرانشهری در دوران کنونی.

اندر حکایت صنعت گرفتار ساختمان و انتخابات نظام مهندسی

اندر حکایت صنعت گرفتار ساختمان و انتخابات نظام مهندسی

اندر حکایت صنعت گرفتار ساختمان و انتخابات  نظام مهندسی

تاریخ بشر گواه آنست که حرفه مهندسی در ایران ریشه ای هزاران ساله دارد. اندیشه ایرانی به آن میزان از خلاقیت، دقت و محاسبه رسیده بود که میتوانست خالق شاهکارهای بزرگ مهندسی معماری در طول تاریخی بشری باشد. آثاری هم چون تخت جمشید، سازهای آبی شوشتر، ایوان کسرا، کاریز و قنات و صدها اثر اعجاب برانگیز که همگی نشان دهنده خلاقیت فکر مهندسان این کهن دیار است.
بی شک بدون داشتن ایده واندیشه ایرانشهری خلق چنین آثاری که همگی بخش مهمی از میراث جهان بشریند امکانپذیر نبود. زیرا هر برساخته ماندگار نیازمند ایده و پشتوانه عظیم علمی، فلسفی، هنری است که همگی در اندیشه ایرانشهری متجلی است. اکنون متکی به این پشتوانه عظیم تاریخی میتوانیم نقشه راه نظام های حرفه ای مهندسی را در ایران زمین بار دیگرترسیم و تعریف کنیم.
به این منظور روز آغاز انتخابات نظام مهندسی (پنجم شهریور نود و هفت) میتواند شروعی باشد برای احیا روحیه همگرایی، تاکید بر خرد جمعی برای نیل به ایده مطلوب ایرانشهری در دوران کنونی. روزی سرنوشت ساز که می ‌توان با انتخاب افراد شایسته دگر بار شاهد تجدید حیات مینایی و مینویی در پیکره خسته مهندسی کشور بود. سبب خشنودی است که جامعه بزرگ مهندسان با پشتوانه ائتلاف ‌های کارآمد با تجربه در انتخابات این دوره حضور موثر دارند.
امید است با حمایت تمام حرفه مندان و صنوف ساختمانی انتخابات این دوره، موجب رضایت مندی جامعه مهندسی، رونق وآبادانی کشور عزیزمان و توسعه صنعت ساختمان میهن شود. باور دارم  با انتخاب افراد کارآمد شایسته می ‌توان سرنوشت جامعه مهندسی را در مسیر اعتلا و پیشرفت و آب رفته را به جوی بازگرداند. میتوان با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه و دیدگاه های فردی که البته درجامعه مدنی امری است بدیهی و با تاکید مجدد بر گرامی داشت اخلاق حرفه ای بار دیگر شاهد بازگشت روح خلاق ایرانی دربدنه هزاران مهندس لایق و کوشا باشیم.

اندر حکایت صنعت گرفتار ساختمان و انتخابات نظام مهندسی

به نمایندگی از بخش بزرگی از صنف انبوه سازان ایران و یک فعال  مدنی انتظار دارم با انتخاب شایستگان و سرآمدان شرافتمند، کِشتی گرفتار آمده صنعت ساخت و ساختمان بار دیگر در ساحل آرامش لنگر انداخته و سازمانهای نظام مهندسی سراسر کشور به ایفای وظایف قانونی خود در این برهه مهم وحساس دست یابند. آری به اتفاق جهان میتوان گرفت.

منبع : خبرگزاری تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام سازمان مهندسی تهران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ مهر ۹۷
273 بازدید
یک نظر
امتیاز به این خبر:
0 0