کیفیت مس ایران در بالاترین کیفیت جهانی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

کیفیت مس ایران در بالاترین کیفیت جهانی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با عنوان این ‌که حفاری عمقی در ایران تا به حال ناچیز بوده است، بیان کرد: مصرف سرانه فلزات در دنیا نشان‌دهنده روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیرآهنی است و کشور ما نیز باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد.

کد خبر: 191007010 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸ - ۳:۵۱ ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با عنوان این ‌که حفاری عمقی در ایران تا به حال ناچیز بوده است، بیان کرد: مصرف سرانه فلزات در دنیا نشان‌دهنده روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیرآهنی است و کشور ما نیز باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد.

کیفیت مس ایران در بالاترین کیفیت جهانی

کیفیت مس ایران در بالاترین کیفیت جهانی

کیفیت مس ایران در بالاترین  کیفیت جهانی

امروز (۲ شنبه) «هشتمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران» با حضور هجده کشور جهان در ۳ بخش اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری همراه با نمایشگاه جانبی با مشارکت صد و سی شرکت داخلی و خارجی، با حضور مقامات مختلف دولتی و بخش خصوصی در محل شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (رحمه الله) افتتاح گردید.

این رویداد معدنی از طرف سازمان نظام مهندسی معدن ایران، با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار می‌گردد و کشورهای ایتالیا، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی، ترکیه، چین، کره، ژاپن، هلند، سوئد، بلژیک، اسپانیا، چک، لهستان، رومانی، کانادا، پاکستان و هند در آن حضور و مشارکت دارند.

در این آیین، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با اشاره به ضرورت تغییر نگرش در سرمایه‌گذاری صنایع، اظهار داشت: مصرف سرانه فلزات در دنیا نشان‌دهنده روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیر آهنی است و کشور ما نیز باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد.

سعدمحمدی، مصرف مس در کشور را ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر نفر عنوان کرد و افزود: میزان درآمد سرانه کشورها و رشد اقتصادی آن‌ها با تقاضای جهانی برای فلزات کاملا همبستگی دارد.

هم‌چنین به گفته وی، میزان تقاضای مس به علت سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ‌ها در دنیا و تغییر خودروهای بنزینی به برقی افزایشی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مصرف نفت دنیا را در حال حاضر سی و شش درصد عنوان کرد و افزود: براساس پیش‌بینی‌ ها طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۵۰ که این درصد به سیزده کاهش می یابد.

کیفیت مس ایران در بالاترین کیفیت جهانی

سعدمحمدی با عنوان این ‌که فلز مس جزو ده عنصر اول استراتژی دنیا است، کیفیت مس ایران را در بالاترین کیفیت جهانی دانست و ادامه داد: در پنجاه و پنج سال گذشته مجموعا شش میلیون متر حفاری عمقی در کشور انجام شده که بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به ضرورت جهت‌دهی سرمایه‌گذاری در مسیر صحیح، عنوان داشت: بسیاری از سرفصل‌ های دروس برای رشته مهندسی معدن هنوز تعریف نشده یا به درستی گرداوری نشده است. مدل ‌های اکتشافی ما نیز باید برای کاهش هزینه و افزایش بهره وری به دنیا نزدیک شود و برای رقابت در دنیا باید همگام با تکنولوژی حرکت کنیم.

هشتمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرصت ‌های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران از امروز تا هفدهم مهر ماه هر روز از ساعت ده تا هفده در شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (رحمه الله) دایر است.

منبع: ایسنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۵ مهر ۹۸
36 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0