نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران بیان کرد:

نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان است

سیف الله علی نیا با عنوان این که ساختمان سرمایه ملی است، گفت: نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان است.

کد خبر: 970520009 تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ مرداد ۹۷ - ۱:۵۲ ب.ظ
  1. به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان  نظام مهندسی ساختمان مازندران،سیف الله علی نیا با عنوان این که ساختمان سرمایه ملی است، گفت: نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان است.

نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان

نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان

نخاله های ساختمانی  و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین  دغدغه های سازمان است

وی در دیدار با اصحاب رسانه که بمناسبت روز خبرنگار صورت گرفت با اشاره به اهمیت و نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در توسعه جامعه، عنوان کرد: خبرنگاران نقش بسزایی در روند توسعه و پیشرفت جامعه دارند و این در حالیست که جایگاه  آن ها و جامعه خبری و رسانه ای علی رغم سختی و فشارهای کاری آن چنان که باید دیده نمیشود.
علی نیا ادامه داد: عمده علت این موضوع وجود برخی افراد بدون صلاحیت در حوزه روزنامه نگاری است و این فضا باید اصلاح گردد و فیلتری جهت راهیابی افراد صورت پذیرد تا این حوزه پراهمیت توسط متخصصین وافراد حرفه مند هدایت و برنامه ریزی گردد. امنیت شغلی و حرفه ای و پوششهای بیمه ای از جمله مواردی است که باید در جهت پشتیبانی از افراد فعال در این حوزه پیگیری گردد.
وی با عنوان این که ساختمان سرمایه ملی است، گفت: در وهله اول منفعت خصوصی ساختمان که نصیب سازنده می گردد دیده میشود اما واقعیت اینست که برای ساخت ساختمان از منابع ملی استفاده می گردد و اگر قوانین و استانداردهای لازم در ساخت وسازها رعایت نگردد آسیبهای جدی را در حوزه سرمایه های ملی شاهد خواهیم بود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تصریح کرد: مهمترین دغدغه ما ساماندهی نخاله های ساختمانی است و با توجه به این که بازیافتی از این بخش نداریم در آینده ای نه چندان دور مشکلات زیست محیطی در این بخش خواهیم داشت.

نخاله های ساختمانی و نبود بازیافت در این حوزه از مهمترین دغدغه های سازمان

علی نیا اظهار داشت: تخریب ساختمانهایی با عمر پانزده و بیست سال در کشور خسارات فراوانی به سرمایه های ملی و محیط زیست وارد می آورد و فرهنگ سازی در حوزه تعمیر و نگه داری ساختمان یکی از راهکارهای اصلی و موثر است.
وی مطرح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران  با سی و پنج هزار عضو متخصص ظرفیت بی نظیری در استان است و باید توجه ویژه به بهره گیری از این ظرفیتها در حوزه های بهینه سازی انرژی، تعمیر و نگه داری ساختمان و اطفاء حریق صورت گیرد.
علی نیا خاطر نشان کرد: وقوع حوادث جبران ناپذیری مثل آتش سوزی مسجد جامع ساری که هویت تاریخی نه تنها استان بلکه کشور بوده است آسیبهای جبران ناپذیری وارد می آورد و به کارگیری از پتانسیل این نهاد تخصصی و حرفه ای تاثیر بسزایی در به حداقل رساندن و پیشگیری از وقوع حوادث دارد.
وی یاد آور شد: این سازمان آمادگی هرگونه همکاری و تعامل با جامعه خبری استان در جهت توسعه و آبادانی استان را دارد.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

جزوه دست نویس نظام مهندسی مکانیک

مهندسین نیوز
۲۰ مرداد ۹۷
124 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0