برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان

برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار

نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان ، تغییر اقلیم و معماری پایدار روز یک شنبه نوزدهم آذر ماه نود و شش در محل سالن میلاد شهرداری کرج برگزار گردید.

کد خبر: 960927001 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ - ۷:۴۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز،نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان ، تغییر اقلیم و معماری پایدار روز یک شنبه نوزدهم آذر ماه نود و شش در محل سالن میلاد شهرداری کرج برگزار گردید.برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار

برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار

برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار

برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان  تغییر اقلیم و معماری پایدار

در این گردهمایی که با تلاش هیات رییسه گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و گروه ستایش آسمانی و همکاری مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج برگزار گردید، استادان برجسته رشته معماری از جمله سید مجید مفیدی شمیرانی، نظام الدین روزبهانی و مهرنوش قدسی به ارایه مطلب پرداختند.
در آغاز آئین کوروش غفاری ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در سخنانی با اشاره به تغییرات اقلیمی کشور در ۲ دهه اخیر، بر نقش معماری و شهرسازی منطبق بر الگوهای توسعه پایدار تاکید کرد و اظهار داشت: پس از استحکام بنا و هویت معماری ، معماری پایدار باید اولویتهای مهندسین باشد.
غفاری، با یادآوری گذشته نه چندان دور که شهر کرج و استان البرز از خوش آب و هوا ترین مناطق البرز جنوبی محسوب میشد عنوان کرد: کاری کرده ایم که هوای خوب کرج، امروز به یک خاطره مبدل شده است.

برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی صنعت ساختمان تغییر اقلیم و معماری پایدار

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز خاطر نشان کرد: متاسفانه نتوانسته ایم محیط زیست را برای استان و شهرمان پایدار نگاه داریم.
غفاری با تاکید مجدد بر نقش معماری در بهینه سازی مصرف انرزی و پایداری اقلیم یاد آور شد: امروز نگاه دلسوزانه مهم ترین وظیفه مهندسین است و باید در این مورد تلاش همگانی بیش تر گردد.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام آموزش برق صنعتی

مهندسین نیوز
۲۷ آذر ۹۶
484 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0