همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی عسکری، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی در شبکه اصفهان

تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان و صداوسیمای مرکز اصفهان با هدف ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان امضا گردید.

کد خبر: 980127001 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ - ۸:۴۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان،تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان و صداوسیمای مرکز اصفهان با هدف ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان امضا گردید.

همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی

همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی

همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی در شبکه اصفهان

عسکری، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با حضور در صدا و سیمای مرکز اصفهان با عبدالحسینی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان دیدار کرد.
در این دیدار، عسکری، با اشاره به رسالت مهم هر دو سازمان كه ترویج و اشاعه فرهنگ است، اظهار داشت: بخش ساختمان با سهم چهل درصدی مصرف انرژی، بزرگ‌ترین بخش مصرف کننده انرژی نسبت به سایر مصرف کننده‌ها از جمله حمل و نقل، صنعت، کشاورزی و … است، سازمان نظام مهندسی ساختمان با شروع فرآیند تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی در پی فرهنگ سازی و ترویج مصرف بهینه انرژی و افزايش كارايى موتورخانه ها است.
وی، آموزش مردم در زمینه روشهای صحیح صرفه جویی انرژی در ساختمان را یکی از وظایف مهم سازمان عنوان و ابراز امیدواری کرد که نتیجه این همکاری، منجر به صیانت از سرمايه هاى ملى شود.
مدیرکل صدا و سيماى مرکز اصفهان ادامه داد: شبکه استانی اصفهان همسو با ظرفیت ‎ها و توانمندی ‌های علمی، پژوهشی و آموزشی برنامه‌ های ضروری سازمان نظام مهندسی ساختمان را برای دست‌یابی به اهداف حفاظت، بهره‌وری و مدیریت در حوزه‌های انرژی، آب، محیط زیست و ساخت‎ و ساز با همکاری دستگاه ‌ها و نهادهای استان تهیه و تولید می ‌کند.

همکاری با صدا و سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی

عبدالحسینی بیان داشت: حضور مدیران و کارشناسان سازمان نظام مهندسی در برنامه‌های گفت‌وگو محور، ارائه نکات ایمنی و مصرف بهینه انرژی، تولید مستند گزارشی از عملکرد این سازمان از جمله محورهای برنامه سازی صدا و سیما برای توسعه و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخائر ملی در شبکه اصفهان است.
مدیرکل صدا و سيماى مرکز اصفهان خاطر نشان ساخت: رسانه ملی نقش مؤثری در فرهنگ‎سازی دارد و آگاهی بخشی در زمینه افزایش بهره‎وری انرژی، بهره‎گیری از انرژی‌ های تجدیدپذیر و توسعه و بومی‎سازی فناوری‌ های نوین لازم برای این حوزه و حرکت بسوی اعمال مدیریت سبز جزو وظایف ذاتی صداوسیماست.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی عمران (نظارت)

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۷ فروردین ۹۸
9 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0