تحویل دستگاه شتاب نگار به استان خراسان رضوی ریاست نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی مطرح کرد:

شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل ضعیف است

حسین کامران دیسفانی بیان داشت: اجرای شیوه نامه ماده سی و سه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در بخش ‌های نظارت طراحی و اجرا ضعیف است.

کد خبر: 960914006 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶ - ۷:۴۲ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، حسین کامران دیسفانی بیان داشت: اجرای شیوه نامه ماده سی و سه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در بخش ‌های نظارت طراحی و اجرا ضعیف است.شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل ضعیف است

شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل ضعیف است

شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل ضعیف است

شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل  ضعیف است

ریاست نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی در جمع روسا و اعضای هیئت رئیسه دفاتر نمایندگی شهرستان های نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی عنوان کرد: با گذشت بیست و شش سال از فعالیت سازمانهای نظام مهندسی و اجرای قانون مقررات ملی ساختمان متأسفانه جای بازرسی و کنترل ساخت در شیوه‌ نامه خالی است.
کامران دیسفانی ادامه داد: اجرای شیوه نامه نظارت و کنترل مهندسان ناظر در پروژه ها برای شهرهای زیر پنجاه هزار نفر خیلی خوب است، زیرا یک مهندس پاره وقت میتواند با حضور در پروژه ها مهندسان را در کارگاه رصد کنند و گزارش دهد.
وی افزود: در طول سال‌ های اخیر با توجه به گسترش ساخت و سازها و بلند مرتبه سازی در کلان شهرها نظارت و کنترل مهندسان در پروژه ها موفق نبوده و همواره مالکان از عدم حضور مهندسان ناظر در ساخت و ساز گلایه مند هستند.
کامران پیشنهاد داد، برای بهبود و ارتقاء کیفیت و نظارت در ساخت و سازها در شهرهای بزرگ همچون شهرداری‌ ها دفاتر منطقه ای برای کنترل بیش تر ناظران حقوقی ایجاد کنیم.

شیوه نامه ماده سی و سه برای نظارت و کنترل ضعیف است


رئیس هیئت مدیره سازمان با اشاره به حوادث غیرمترقبه از جمله وقوع زمین لرزه در مناطق زلزله خیز در شهرها و روستاها خاطر نشان کرد: بسیاری از ساختمانها با سقفهای سنگین احداث شده که باید بار ساختمانها را کم کنیم و از مصالح سبک، ستونهای قوی استفاده کنیم و به سقفهای مهندسی روی بیاوریم.
وی در خاتمه به مسوولان وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد که درس اخلاق حرفه ای در واحد درسی دانشگاه بصورت یک واحد اجباری و اختیاری گنجانیده گردد.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام نظام مهندسی کامپیوتر

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۴ آذر ۹۶
347 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0