پایبندی نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در نظام ارجاع کار شفافیت در نظام ارجاع کار

پایبندی نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در نظام ارجاع کار

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، بیان داشت: این سازمان از ابتدای دوره هفتم هیئت مدیره، همواره به قوانین، شفافیت در نظام ارجاع کار و انضباط مالی پایبند بوده است.

کد خبر: 970618001 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ شهریور ۹۷ - ۸:۵۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی  کشور،سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، بیان داشت: این سازمان از ابتدای دوره هفتم هیئت مدیره، همواره به قوانین، شفافیت در نظام ارجاع کار و انضباط مالی پایبند بوده است.

پایبندی نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در نظام ارجاع کار

پایبندی نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در نظام ارجاع کار

نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در  نظام ارجاع کار پایبند است

سازمان نظام مهندسی استان تهران در واکنش به صحبتهای منوچهر شیبانی اصل _ مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دهم شهریور ماه، توضیحاتی در این مورد ارائه کرد.
متن توضیحات این سازمان به این شرح است:
۱- تمامی فرآیندهای کاری و امور سازمان نظام مهندسی، از ابتدای دوره ریاست آقای مهندس خرم بر سازمان، مُرّ قانون و بر اساس ضوابط و مقررات بوده است. از این رو، ایراد مطالبی کذب و بی اساس و غیر مستند از مصادیق آشکار تشویش اذهان عمومی است.
سازمان نظام مهندسی از آغاز کار هیات مدیره دور هفتم پایبندی به قوانین و مقررات و انضباط مالی و شفاف سازی در فرآیندهای ارجاع کار را براساس آئین نامه ها و ضوابط مرتبط نشان داده است. لذا ایراد شبهه غیر مستدل در این مورد گویا تکذیب می گردد.
۲- این سازمان، از بدو تاسیس تا به حال، از یک ریال بودجه دولتی برخوردار نبوده و همواره بعنوان سازمانی تخصصی و حرفه ای، نقش اصلی را در ارتقای کیفیت ساخت و ساز و اعتلای دانش فنی مهندسان به عهده داشته است. لذا در این مسیر و در شرایطی که بیکاری معضلی بنیادی برای کشور محسوب می گردد، در اشتغال بکار مهندسان ساختمان نقش آفرین بوده و علیرغم کاستیها اقدامات اصلاحی شایسته ای برای توزیع عادلانه کار و افزایش رضایتمندی اعضا در زمینه های حرفه ای، آموزشی، رفاهی و … انجام داده است.
۳- قابل ذکر است که در راستای اتهام افکنی برخی افراد، هیچگونه پرداخت غیرقانونی و خارج از روالی به رئیس، اعضای هیأت رئیسه، هیأت مدیره، مدیران و کارکنان سازمان صورت نپذیرفته است. این سازمان طبق مصوبات ارکان بالادستی و آئین نامه های مصوب و ضوابط و مقررات مالی و اداری و طبق ساختار سازمانی، میزان حقوق مسئولان و کارکنان سازمان و مواردی نظیر حق جلسه و … را تعیین کرده و از آن عدول نکرده است.
۴- همان طور که مستحضر هستید؛ انتخابات دور هشتم سازمان نظام مهندسی در کم تر از ۱ ماه آینده برگزار می گردد و هجمه های ایذایی و انتقادات غیرمنصفانه و خلاف واقع که از طریق برخی تریبونها، افراد و رسانه ها مطرح می گردد، با اغراض سیاسی و جناحی بوده و برای تشویش افکار مهندسان عضو سازمان که به حق حساس در زمینه گسترش فساد هستند و ایراد خدشه به خدمات صادقانه رئیس و اعضای هیأت مدیره هفتم صورت پذیرفته است و خلاف منطق بی طرفی نهادهای مجری برگزاری انتخابات میباشد.
۵- لازم به ذکر است در هر سازمانی امکان بروز تخلف وجود دارد و در حوزه بررسی تخلفات مالی، بررسی از پایین انجام می شود و هر آن کس که در ماجرای فساد دخیل بوده و اطلاع داشته و دخالتی کرده است، توسط مراجع ذیصلاح انتظامی و قضایی تحت پیگرد قرار گرفته و کسانیکه اطلاع و دخالتی نداشته اند مبرا می گردند.
لیکن وزارتخانه کل سازمان را متهم کرده است و این نشان دهنده اهدافی غیر از اصلاح است. قطعاً اگر وزارتخانه حساسیتی که بر روی این تخلف به خرج داده است را ـ که بنظر غیرعادی و غیر معمول میرسد ـ بر روی سایر فعالیتها و امور وزارتخانه داشته باشد، جلوی بسیاری از فسادها گرفته میشود. اراده اصلاحات و پیگیری و مقابله با فساد، بسی مایه خوشحالی است و لیکن از این برخوردها چنین نتیجه ای مستفاد نمی شود. امری که مدتها در جریان بوده ولی در مقطع بررسی صلاحیتها افشا و بزرگنمایی می گردد و تخلف تعدادی از افراد بگونه ای طرح می شود که گویی تمام سازمان فاسد هستند، جای سوال دارد.

پایبندی نظام مهندسی ساختمان استان تهران به شفافیت در نظام ارجاع کار

قابل ذکر است تاکید شود، عزم جدی رئیس و اعضای هیأت مدیره بر پیگیری و برخورد قانونی و قضایی با متخلفان و از میان بردن زمینه ها و بسترهای وقوع تخلف وجود دارد و این سازمان با رسیدگی قاطعانه و پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح، نسبت به احقاق حقوق خود، ذره ای دریغ نخواهد ورزید و بی تردید در آینده ای نه چندان دور، اطلاع رسانی مناسبی برای اطلاع اعضای محترم که مالکان اصلی سازمان هستند، بعمل خواهد آمد.
۶- موضع سازمان که بطور رسمی در جلسه خبری ریاست سازمان مطرح گردیده است، پیگیری و برخورد قاطع با متخلفان بوده است و در این زمینه خود را با وزارت محترم راه و شهرسازی در یک جبهه دیده است. و لیکن متاسفانه وزارتخانه و مدیرکل محترم ایشان اصرار دارد که وزارتخانه را در مقابل سازمان نشان دهد. متاسفانه خیلی پیش آمده است که یک مدیر در ساختار جمهوری اسلامی، چنان لطمه ای به اعتبار کشور و جامعه بزند که تمام دشمنان جمهوری اسلامی هم اگر بخواهند نمیتوانند چنین آسیبی بزنند و جای بسی تعجب و نگرانی است که هنوز بعد از سپری شدن چهل سال از عمر انقلاب این عناصر در ساختار جمهوری اسلامی جای دارند.
منبع : فصل اقتصاد

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۸ شهریور ۹۷
415 بازدید
یک نظر
امتیاز به این خبر:
1 0