تحویل دستگاه شتاب نگار به استان خراسان رضوی حسین کامران دیسفانی

مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

طرح قرارداد اجرای ساختمان با حضور حسین کامران دیسفانی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

کد خبر: 960912005 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶ - ۱۰:۱۴ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، طرح قرارداد اجرای ساختمان با حضور حسین کامران دیسفانی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

مورد بررسی کارشناسی قرار  گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

در نشست، بررسی این طرح روسا و نماینده هایی از انجمنهای صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان، مجریان و شرکت های ساختمانی و تاسیساتی و سازمان نظام کاردانی هم حاضر بودند، بندهایی از “قرارداد اجرای ساختمان” قرائت گردید و شرکت‌ کنند گان نقطه نظرات خود را در گروههای ساختمانی، اجرای کار، نحوه تضمین انجام تعهدات، وظایف و اختیارات صاحب کار بیان کردند.
در ادامه نشست مقرر گردید، “قرارداد اجرای ساختمان” توسط انجمن‌ های مرتبط با ساخت و ساز مورد بازنگری و بررسی قرار گیرد و هم چنین مقرر شد ظرف ۲ هفته کلیه تشکل های مرتبط به ساخت با محوریت لحاظ مبحث دو شیوه نامه اجرایی ماده سی و سه نظرات را به سازمان منعکس تا سازمان با جمع بندی و ابلاغ قرارداد تیپ الزام آن را اجرائی کنند.
در این نشست، کامران دیسفانی ادامه داد: قرارداد اجرای ساختمان ابزاری برای آغاز کار ساختمانی است؛ واقعیت اینست که گرفتار صوری گری، دلالی، واسطه‌ گری و نقشه صوری در ساخت و سازها هستیم که باید این گونه موارد در جامعه مهندسی حذف گردد.

مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتن طرح قرارداد اجرای ساختمان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تصریح کرد: اجرای کار کوپنی در پروژه های بزرگ معنی ندارد. ما خواستار آن هستیم که ارجاع کار در پروژه های بزرگ ساختمانی تغییر نماید.
کامران افزود: در مورد نظارت پروژه های ساختمانی پیشنهاد ما بر آن است که حوزه های نظارتی در مناطق شهر مشهد تحت نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان راه اندازی گردد تا سازمان بهتر بتواند بوظیفه اصلی خود که نظارت بر حسن انجام خدمات توسط همکاران محترم میباشد، عمل کند.
وی با اشاره به قرارداد مالک و مجری هم اظهار داشت: پیش از این که پیمان کار کارش را در کارگاه ساختمانی آغاز کند، باید اول مجری را انتخاب کنند و ناظرین پروژه نیز باید در صورت عدم وجود مجری با گزارش به نظام مهندسی و شهرداری منطقه از ادامه کار جلوگیری کنند.
وی در مورد کنترل کیفی بیشتر پروژه های ساختمانی خاطر نشان ساخت: نقشه های ساختمانی بهتر است که در دو مرحله انجام گردد ؛ یک مرحله پیش پروانه و مرحله بعدی نقشه فاز دو که نقشه اجرائی است و عیناً باید در اجرا مد نظر قرار گیرد و پیش از صدور اصل پروانه تهیه تأییدات نظام مهندسی را اخذ کند.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود کتاب راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۲ آذر ۹۶
276 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0