ائتلاف از نوع فتح نظام مهندسی به قلم سید محمد علوی

ائتلاف از نوع فتح نظام مهندسی!

شاید برای شما هم رقم خورده، چند روزی است با نزدیک شدن به زمان انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان، پیامکهای مختلفی از طرف دوستانی که سالی یک بار هم احوالمان را نمیگرفتند ارسال می گردد و مناسبتها را تبریک میگویند و پر رنگتر از این پیامکها در فضای مجازی تلفن همراه و سایتهای خبری و اینترنتی بطور عام پر شده از عکسهای انتخاباتی مهندسین خوش لباس شیک پوش خوش لبخند که جملگی از کاندیداهای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان در رشته های مختلف هستند بهمراه یک شماره کد داوطلبی، البته همگی با شعار و وعده های زیبای انتخاباتی حتی پر ملاط تر و رویایی تر از وعده های انتخابات شوراهای شهر و روستا و بعضاً در حد کاندیداتوری ورودی مجلس شورای اسلامی، البته ایرادی به این شعارها نیست و همگی حق دارند به نحو مناسب و منطقی خود را معرفی کنند و بدون شک کسانیکه عضو نظام مهندسی اند و اگر قرارست رای دهند قطعاً معیارهایی برای انتخاب و آرای خود دارند .

کد خبر: 970705012 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۵ مهر ۹۷ - ۶:۲۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،شاید برای شما هم رقم خورده، چند روزی است با نزدیک شدن به زمان انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان، پیامکهای مختلفی از طرف دوستانی که سالی یک بار هم احوالمان را نمیگرفتند ارسال می گردد و مناسبتها را تبریک میگویند و پر رنگتر از این پیامکها در فضای مجازی تلفن همراه و سایتهای خبری و اینترنتی بطور عام پر شده از عکسهای انتخاباتی مهندسین خوش لباس شیک پوش خوش لبخند که جملگی از کاندیداهای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان در رشته های مختلف هستند بهمراه یک شماره کد داوطلبی، البته همگی با شعار و وعده های زیبای انتخاباتی حتی پر ملاط تر و رویایی تر از وعده های انتخابات شوراهای شهر و روستا و بعضاً در حد کاندیداتوری ورودی مجلس شورای اسلامی، البته ایرادی به این شعارها نیست و همگی حق دارند به نحو مناسب و منطقی خود را معرفی کنند و بدون شک کسانیکه عضو نظام مهندسی اند و اگر قرارست رای دهند قطعاً معیارهایی برای انتخاب و آرای خود دارند .

ائتلاف از نوع فتح نظام مهندسی

ائتلاف از نوع فتح نظام مهندسی

ائتلاف از نوع فتح نظام  مهندسی!

ولی مطلب امروزم در این باب است که در تعجبم این عزیزان که همگی دارای جایگاه اجتماعی هستند و برایمان قابل احترام به چه علت، تبلیغات انتخابات درون تشکلی و سازمانی خود را که بزرگ ترین نهاد مردم نهاد غیر دولتی کشور میباشد را به شبکه های مجازی و به عموم مردم کشانده اند و بعضاً در کانالهای پر بازدید شبکه های مجازی میلیونها تومان برای دیده شدن خرج میکنند .
نکته دیگر که علاوه بر پرسش از دلیل این هزینه های سنگین غیر قابل هضم است این که در قالب ائتلاف تصویر تعدادی از این بزرگواران را در کنار هم و دست در دست هم میبینیم ، پرسش این است؟ اگر قرار است در یک ساختار و فرایند قانونی که چارت اجرایی آن مشخص و مصوب باشد، چه احتیاجی است که افراد خاصی با بیعتهای ناگفته در کنار هم باشند. جریان این ائتلافات گروهی و دسته بندیها برای کسب رای متمرکز چیست؟
این مهندسان برای چه اهداف و برنامه هایی با هم تشکیل ائتلاف کرده اند؟ آیا هدف خدمت به نظام مهندسی است یا مردم؟ یا هدف هماهنگی بعد از رسیدن به پشت میز خدمت است؟
ان شاالله که نیت ها خیر است هدفها در راستای تعالی امور اگر چه همان گونه که در سنوات و انتخابات قبلی این سازمان مشاهده گردیده، و اخبار آن در مصاحبه های مختلف پینک پنکی وزیر محترم و اعضای هیات رئیسه نظام مهندسی کشور بخصوص سال گذشته به کرّات شنیده و خواندیم، متاسفانه به علت ساختار شکل گرفته قدرت از سنوات قبل و مایوس شده جوانان تحصیل کرده از اثر گذاری در این ساختار و شاید دیدن فضایی بی عدالت، حتی در مشارکت انتخابات به عنوان دارنده حق رای که از حقوق حداقلی اعضاست سر باز زده و مشارکت آن انتخابات با درصد خیلی پایین تر از حتی یک چهارم اعضا برگزار شد و مهم تر آن که آن هایی هم که رای دادند بیش تر به وعده های ناسیونالیستی شهرستانی طبق معیار قرارگیری در شرق و غرب و مرکز استانی عمل کردند و هدف در اکثریت قرار گرفت دوستان همشهری بود.
از سویی از دید یک ناظر بیرونی، بعنوان و اسم این سازمان در ذهنمان نظارت نظاموند و ارتقا کیفیت صنعت ساخت و ساز کشور است که علناً در ماجراهایی که در اواخر سال نود و شش میان سازمان و وزارت راه و شهرسازی به وجود آمد مشخص گردید که بیش تر به عنوان یک اتحادیه مهندسین یا صنفی تبدیل شده در رسیدن به حقوق خود، که با معیارهای تشکیل سازمان در دهه ۷۰ فاصله گرفت و انحراف از اهداف سازمان به قول آماریها پرمعنا شده است و این سیستم تبدیل به یک اداره نیمه دولتی پر گلوگاه و با انباشت پولهای نجومی که خود میتواند در کنار قدرت تفیضی عامل فساد باشد، شده است، شکل گیری فضایی غیر شفاف که تعدد شکایات از جانب مردم و اعضاء بیانگر این موضوع است. اگر هم در میان مردم که در واقع به عنوان گیرنده خدمات باید نگاهی مطمئن و خوش بین به این سیستم در باب حمایتی و استاندارد سازی داشته باشند، بخصوص روستائیان که دارای تمکن مالی کم تری هستند، برویم، تنها جوابی که از این عزیزان در پاسخ به کلمه” نظام مهندسی” خواهند داد، میشنویم این است که معطلی چند ماهه، تعرفه های سنگین و عدم نظارت مسئولانه و چرا باید بابت هیچ، این همه وقت و پول بابت مصوب نمودن نقشه ها و تعرفه نظارتهای نشده تا امضاء های صوری، علاوه بر هزینه پروانه ساختمانی باید بپردازیم.

ائتلاف از نوع فتح نظام مهندسی

بدون شک با نظارت قوی تر و گرداوری مقررات و آیین نامه هایی که از رانت و تخلف جلوگیری به عمل آورد، و اگر حضور مشتاقان در قرار گیری در صف خدمت هیات مدیره به دور از منیّتها و بُلدکردن فردی برای مسائل حاشیه باشد قطعاً نگاهی نوع به این سازمان که در آن فرصتها و ظرفیتهای زیادی برای کمک به استان وجود دارد، شکل خواهد گرفت.
منبع : گیل نگاه

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

مباحث آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۵ مهر ۹۷
275 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0