شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی روز جهانی شهرسازی

شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با شعار قانون جامع شهرسازي، حق به شهر و حقوق شهروندي نوزدهم آبان ماه برگزار می شود

کد خبر: 191107004 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ آبان ۹۸ - ۹:۰۹ ق.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران،شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با شعار قانون جامع شهرسازي، حق به شهر و حقوق شهروندي نوزدهم آبان ماه برگزار می شود

شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

شانزدهمين بزرگداشت  روز جهانی شهرسازی

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با شعار “قانون جامع شهرسازی، حق به شهر و حقوق شهروندی” با تلاش دبیرخانه دائمی روز جهانی شهرسازی، عصر روز ۱ شنبه نوزدهم آبان نود و هشت ساعت پانزده الی نوزده در محل تالار ایوان شمس (ابتدای بزرگراه کردستان) برگزار می‌گردد.

در برگزاری این بزرگداشت، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، جامعه مهندسان شهرساز ایران، جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن طراحان شهری ایران، انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز، دانشگاه تربیت‌مدرس، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه مازندران، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران همکاری داشته‌اند.

دبیرخانه دائمی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی در سایه اهدافی مانند: ارتقاء سطح دانش شهرسازی در حوزه مجامع حرفه ای و عمومی، ایجاد زمینه های مشترک جهت اتخاذ رویکردهای واحد در حوزه شهرسازی، ایجاد زمینه تقویت ارتباطات شهرسازان محافل مختلف شهرسازی کشور و بین المللی، ارتقاء سطح آگاهی مدیران شهری از الزامات و نیازهای حرفه شهرسازی و دیگر اموری که به ارتقاء شهرسازی و حقوق شهروندی بیانجامد، تلاش می کند تا حرکتی بالنده و ارزشمند را بمنظور برقراری تبادل و گفتگو میان متولیان شهرسازی و مدیریت شهری و نهادهای مدنی فعال در این حوزه پایه ریزی نماید. شعار امسال دبیرخانه قانون جامع شهرسازی، حق به شهر و حقوق شهروندی است. امید آن داریم که با همدلی و هم‌زبانی همراه و همگام با مسئولان عالی رتبه شهرسازی در کشور، قطار رشد و توسعه این حوزه را در این ریل حرکت دهیم.

مشارکت حداکثری شهرسازان در این برنامه هر ساله موجب شده است، دبیرخانه ضمن تلاش برای حفظ منافع صنفی و صیانت از حقوق شهرسازان در سراسر کشور وحدت و تعامل میان صنفی را بعنوان یکی از بزرگ‌ترین تشکل‌های فرابخشی گسترش دهد. از آن جا که این دبیرخانه رسالت آگاهی‌بخشی و جریان‌سازی را نیز داراست، همواره سعی دارد با ایجاد فصل مشترک و مورد وفاق اعضا خود گفتمان‌سازی را ایجاد کرده و از ظرفیت ارتباطات در تقویت این گفتمان استفاده کند.

شانزدهمين بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

آگاه‌سازی یا آموزش، حداقل اثرگذاری است که از ترویج شعارهای دبیرخانه در هر سال انتظار می ‌رود. شعارهای پیشنهادی هر سال بصورتی طراحی می گردند که اولاً همسو با محتوای ادبیات شهرسازی در کشور ما باشند و ثانیاً با ویژگی‌ های سیاسی، قانونی و فرهنگی و هم‌چنین شرایط کنونی و وضعیت فعلی کشور هماهنگ باشند.

واحد شهرسازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران بعنوان عضو هيأت امنا دبیرخانه دائمی برگزارکننده روز جهانی شهرسازی كه عالی‌ترین نهاد برگزار کننده و تصمیم گیرنده در مورد برنامه های روز جهانی در كشور است، از شما فرهیخته گرامی دعوت می کند تا در این آیین حضور بهم رسانید.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام مهندسی تهران ساختمان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۶ آبان ۹۸
56 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0