دانستنی های مهم پروازهای فرودگاه بین المللی امام خمینی

برای اینکه بتوانید پروازهای خود را بدون نگرانی و تاخیر انجام دهید باید از مواردی همچون بهترین فرودگاه و یا بهترین ایرلاین استفاده کنید که در بهترین شرایط و مناسب ترین زمان سفر خوبی را داشته باشید به خاطر همین ما فرودگاه بین المللی امام خمینی را به شما پیشنهاد می کنیم.

کد خبر: 971213008 تاریخ انتشار: دوشنبه 4 مارس 19 - 1:47 ب.ظ

برای اینکه بتوانید پروازهای خود را بدون نگرانی و تاخیر انجام دهید باید از مواردی همچون بهترین فرودگاه و یا بهترین ایرلاین استفاده کنید که در بهترین شرایط و مناسب ترین زمان سفر خوبی را داشته باشید به خاطر همین ما فرودگاه بین المللی امام خمینی را به شما پیشنهاد می کنیم.

یکی از فرودگاه های بین المللی و معروف کشور در شهر تهران قرار دارد. این فرودگاه که در آزاد راه تهران_قم واقع شده است با نام فرودگاه بین المللی امام خمینی شناخته میشود. این فرودگاه سالانه بیش از 700 سفر هوایی را به 30 مقصد انجام میدهد. این فرودگاه که در سال 1346 استارت آن زده شد در زمان وقوع جنگ ساخت آن متوقف شد اما پس از جنگ ساخت این فرودگاه از سر گرفته شد تا اینکه در سال 1383 فاز اول این فرودگاه افتتاح شد. در ادامه در با مقاله ی ناگفته هایی در مورد فرودگاه بین المللی امام خمینی با همراه باشید.

این فرودگاه یک ترمینال دارد که بیشتر به سفرهای بین المللی اختصاص دارد و سفرهای داخلی از طریق فرودگاه مهرآباد صورت میپذیرد. لازم به ذکر است که حجاج برای سفر نمیتوانند از این فرودگاه استفاده کنند و باید به فرودگاه مهرآباد مراجعه کنند.

این فرودگاه با وجود داشتن تنها یک ترمینال سالانه 8 میلیون مسافر را جا به جا میکند. ساخت ترمینال 2 و 3 این فرودگاه شروع شده است و پیش بینی میشود با ساخت این دو ترمینال میزان جا به جایی مسافران به 30 میلیون نفر در سال افزایش پیدا کند. ترمینال شماره 2 این فرودگاه با نام سلام و ترمینال شماره 3 این فرودگاه با نام اسلام شهر شناخته میشود.

شرکت های هواپیمایی داخلی فعال در این فرودگاه شامل شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، قشم، کاسپین، تابان و زاگرس است. هم چنین شرکت های هواپیمائی فعال در این فرودگاه را شرکت های هواپیمائی ایرفرانس، هواپیمایی امارات، فلای دبی، لوفت هانزا، قطر ایرویز، تای ایرویز، ترکیش ایرلاینز تشکیل میدهد.

برای رسیدن به این فرودگاه میتوانید از روش های زیر استفاده کنید:

  • خودروی شخصی
  • تاکسی
  • مترو
  • اتوبوس

اگر بسیار زودتر از زمان مورد نظر به فرودگاه رسیدید و یا پرواز شما دچار تاخیر شد میتوانید از امکانات این فرودگاه استفاده کنید مانند استفاده از اینترنت رایگان موجود در مکان های مربوطه، استفاده از سالن های سی آی پی که در این سالن ها اینترنت و کافی رایگان در اختیارتان قرار میگیرد و نیازی به چک این نخواهد بود. هم چنین میتوانید از بازارهای خرید موجود و یا سالن های استراحت و یا مکان های مربوطه برای خوراک و غذا استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از این فرودگاه برای سفرهای بین المللی خود را دارید باید به این نکته اشاره کنیم که در این فرودگاه بهترین ایرلاین هایی که در ایران فعالیت می کنند وجود دارند و شما این اختیار را دارید که شرکت هواپیمایی خود را برای سفرهای خارجی حود انتخاب کنید

هم چنین داخل این فرودگاه قسمت مربوط به صرافی وجود دارد که میتوانید پول های خود را چنج کنید. هم چنین این فرودگاه دارای اورژانس برای حوادث ناگهانی و دفتر اشیا گمشده و بانک و انبار بار است.

برای مسافرانی که تنها میخواهند استراحت کوتاهی بین سفر خود در تهران داشته باشند و وقت کافی برای رفتن به شهر تهران را نداشته تا هتل بگیرند خبر خوب این است که در نزدیکی فرودگاه امام خمینی هتل ایبیس قرار دارد که توسط گروه هتلداری فرانسوی اکور ساخته شده است. این هتل 7 طبقه و دارای 196 اتاق برای اسکان مسافران است. این هتل با دارا بودن از امکانات فراوان از جمله شاتل رفت و برگشت به فرودگاه گزینه ی مناسبی برای این دسته از مسافران به شمار میرود.

آدرس هتل فرودگاهی ایبیس

کیلومتر ۳۰ آزادراه تهران-قم، ضلع جنوبی اتوبان اصلی فرودگاه، مقابل ترمینال شماره ۱، هتل ایبیس

تلفن راهنمایی و رزرو هتل: ۹۰۰۶۷۷۵۵

این فرودگاه علاوه بر جا به جایی مسافران سالانه میزان بسیار زیادی بار را به داخل ایران وارد و یا از آن خارج میکند.

این فرودگاه تهران را به بیش از 30 کشور در جهان متصل میکند.

برای پرواز با هواپیماهای موجود در این فرودگاه باید از قبل نسبت به تهیه بلیط هواپیما اقدام کنید و یکساعت قبل از پرواز هواپیمای خود در فرودگاه حاضر باشید زیرا هیچ هواپیمائی به دلیل تاخیر مسافر پرواز خود را به تاخیر نمی اندازد. همچنین برای تهیه بلیط هواپیما می توانید به وب سایت مستر بلیط مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با این فرودگاه به شرح زیر است:

  • ایمیل ikia@airport.ir
  • herasat@ikac.ir
  • تلفن تماس فرودگاه : 51001-021 – 09633 – 021-5100118
  • سامانه پیامکی روابط عمومی وامور بین الملل: 10009633

 

منبع: http://touristtour.ir

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
4 مارس 19
204 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0