جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی ریاست اداره نظام ‌مهندسی

جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی استان خراسان رضوی

ریاست اداره نظام ‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان و توسعه فناوری‌ های نوین ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از برگزاری آزمون ورود بحرفه مهندسان و کاردان‌ های فنی ساختمان و آزمون تعیین صلاحیت حرفه ‌ای معماران تجربی در روزهای بیستم و بیست ویکم مهرماه سال جاری در سراسر کشور خبر داد.

کد خبر: 960718013 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ مهر ۹۶ - ۱۱:۵۹ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی، ریاست اداره نظام ‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان و توسعه فناوری‌ های نوین ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از برگزاری آزمون ورود بحرفه مهندسان و کاردان‌ های فنی ساختمان و آزمون تعیین صلاحیت حرفه ‌ای معماران تجربی در روزهای بیستم و بیست ویکم مهرماه سال جاری در سراسر کشور خبر داد.جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی

جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی

جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی

جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان،  کاردان‌ ها و معماران تجربی استان خراسان رضوی

احسان فرشته پور با اعلام این خبر بیان کرد: در اجرای آئین‌ نامه اجرائی قانون نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود بحرفه مهندسان بیستم و بیست و یکم مهرماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی برگزار می ‌گردد.
فرشته پور ادامه داد: رشته ‌های معماری در بخش‌ های نظارت، طراحی و اجرا، شهرسازی، عمران در بخش‌ های نظارت، اجرا و محاسبات، تأسیسات مکانیکی در بخش ‌های نظارت و طراحی، تأسیسات برقی در بخش ‌های نظارت و طراحی، نقشه ‌برداری و ترافیک و شهرسازی از رشته‌ های این آزمون است.
ریاست اداره نظام ‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان افزود: آزمون های حرفه‌ ای کاردان‌ های فنی ساختمان در ۶ رشته معماری، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه ‌برداری و شهرسازی برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار کاردانی (پایه سه) و آزمون‌ های تعیین صلاحیت حرفه ‌ای معماران تجربی در پایه‌ های ۳، ۲ و ۱ برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار تجربی برگزار می‌ شوند.
وی خاطر نشان ساخت: سابقه کار حرفه ‌ای مورد نیاز برای این آزمون بر اساس ماده پنج آیین‌ نامه اجرایی قانون نظام‌ مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی در هر مقطع تا بیست و یکم مهرماه می‌ باشد و چنان چه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت‌ نام اقدام و نمره قبولی کسب نماید نه تنها قبولی نام برده کان لم یکن تلقی شده بلکه با وی طبق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

جزئیات آزمون ‌های ورود بحرفه مهندسان، کاردان‌ ها و معماران تجربی

ور در مورد ثبت ‌نام مهندسان در آزمون مذکور افزود: ثبت‌ نام این آزمون ‌ها بصورت الکترونیکی از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.inbr.ir صورت گرفته است.
رئیس اداره نظام‌ مهندسی و مقررات ملی ساختمان و توسعه فناوری‌ های نوین ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در مورد تعداد شرکت ‌کنندگان تصریح کرد: در مشهد هفت هزار و هشتصد و پنجاه و یک نفر، سبزوار پانصد و دو نفر، تربت‌حیدریه پانصد و چهل و هشت نفر و نیشابور سیصد و هفتاد و سه نفر که در مجموع نه هزار و دویست و هفتاد و چهار نفر شرکت ‌کننده می‌ باشند.
لازم به ذکر است قبولی در آزمون مذکور یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام ‌مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به کار خواهد شد.
منبع : مازندشورا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی دانلود سوالات آزمون نظام مهندسی طراحی اسفند ۹۶

۱۸ مهر ۹۶
167 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0