برگزاری بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در استان هرمزگان بزرگداشت روز معمار

برگزاری بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در استان هرمزگان

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و دانشگاه فنی و حرفه ای سما بندرعباس آئین روز بزرگداشت معمار را در تاریخ پنجم اردیبهشت نود و هفت برگزار کرد .

کد خبر: 970222023 تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷ - ۴:۳۰ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و دانشگاه فنی و حرفه ای سما بندرعباس آئین روز بزرگداشت معمار را در تاریخ پنجم اردیبهشت نود و هفت برگزار کرد .

برگزاری بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در استان هرمزگان

برگزاری بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در استان هرمزگان

بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در  استان هرمزگان برگزار شد.

در آغاز، احسان محمد نژاد، ریاست مرکز آموزشی و فرهنگی دانشگاه سما ضمن خیر مقدم به حاضرین در مورد گرامیداشت مقام معمار به ایراد سخن پرداخت و سپس حیدری مقدم به عنوان نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان مطالبی حول محورهای ۱- معماری بدون معمار ۲- بررسی موردی حاشیه نشینی شهرها و نمونه های ناموفق معماری مدرن در محل سکونت مردم .برای حاضران ارائه کرد .
در طی این جلسه، نخستین سخنران مشیری در مورد معماری اقلیمی اظهارات خود را عنوان کرد و به نکات مهم در این سبک معماری که حائز اهمیت است اشاره کرد.
در ادامه جلسه، سخنران دوم ارفعی با اشاره مختصری به حکومت تیموریان در ایران و ارائه نمونه های از پروژه های انجام شده به ۳ اثر مهم که از این سبک پیروی میکند اشاره کرد ۱- مسجدگوهر شاد در( مشهد)۲- مدرسه غیاثیه در (خرگرد) ۳- مسجد جامع در( هرات) .

برگزاری بزرگداشت روز معمار و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس در استان هرمزگان

ارفعی گفت: معماری تیموری چهره شهر را عوض میکند و در معماری اسلامی وجود گنبدها ناشی از فرهنگ و بخشی از شرایط اقلیمی است و هم چنین کاشی کاری (گلی گر ) با طرح های متفاوت هندسی در این زمینه هنری نقش بسزایی دارد .
در اختتامیه، بعد از تشکر و قدردانی از پیشکسوتان معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اساتید دانشگاه مدعو و اعلام نتیجه مسابقه اسکیس به نفرات برتر به ترتیب : ۱- الهام محمودی باغستانی ۲- امین حامدی ۳- علی حاج علی زاده به رسم یاد بود جوائز و تندیس بمناسبت روز معمار اهدا گردید.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق

مهندسین نیوز
۲۲ اردیبهشت ۹۷
88 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0