ارائه خدمات فنی توسط نظام مهندسی خوزستان به سیل زدگان

کد خبر: 980302006 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ - ۷:۳۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی

نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان به سیل زدگان خدمات فنی ارایه میکند

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان بیان کرد: این سازمان آمادگی دارد تا در دوره بازسازی منازل تخریبی و خسارت دیده از سیل اخیر، خدمات فنی ارایه دهد.
کمال دویده روز چهارشنبه در جلسه خبری در محل این سازمان، گفت: در جریان سیل اخیر نظام مهندسی در انجام فعالیت مربوط به ساخت دایکتها و یا سیل بندها به دستگاههای مربوطه مشاوره مهندسی ارایه کرد.
دویده تصریح کرد: برای مداخله جدی در موضوع مقابله با سیلاب کمیته بحران در این سازمان تشکیل شد و نمایندگانی برای خدمات رسانی در شهرستانهای معین انتخاب شدند که علاوه بر مشاوره به ارایه خدمات فنی مهندسی نیز پرداختند.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان اظهار داشت: از اقدامات دوره بازسازی، مقاوم سازی منازلی است که در جریان سیل دچار آسیب شدند و در این زمینه به بنیاد مسکن مشاوره تخصصی ارایه خواهیم داد.
وی افزود: هم‌چنین خدمات نظارتی و فنی انجام، و طرح مقاوم سازی منازل سیل زده تهیه و تدوین خواهد شد.
** سامانه سیماک بستری یک‌پارچه برای استعلامات میان‌ دستگاهی
دویده، هم‌چنین با اشاره به راه اندازی سامانه سیماک در استان، افزود: این سامانه بعنوان بستر یک‌پارچه برای استعلامات میان‌ دستگاهی اماکن و املاک و بمنظور تسهیل و تسریع استعلامات قانونی مورد نیاز برای اجرای پروژه های ساختمانی که میان دستگاه اجرایی رد و بدل می ‌گردد راه اندازی شده است.
وی گفت: سیماک یک زیرساخت نرم ‌افزاری یک‌پارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک است که به صدور پروانه ها و مجوزهای قانونی ساختمانها کمک میکند.
سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان هجده هزار عضو در ۷ رشته عمران، معماری، شهرسازی، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، نقشه برداری و ترافیک است.
این سازمان در خوزستان بیست دفتر نمایندگی در شهرستانها دارد که بر نحوه کیفیت خدمات مهندسی و حسن اجرای ساخت و سازها در حمایت از مردم بعنوان بهره برداران ساختمانها، فضای شهری و انواع ابنیه ها نظارت دارد.
منبع: پیام خوزستان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱ خرداد ۹۸
34 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0