برگزاری آئین تقدیر هیأت رئیسه سازمان استان مازندران از بانوان همکار  رئیس نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

اجرای برنامه های راه بردی نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن از بیست و هفتم خردادماه

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن از اجرای سیستم هوشمند ارجاع نظارت ، تعرفه جدید خدمات مهندسی سازمان و اجرای کلیه عملیات ساختمانی توسط مجریان خبرداد.

کد خبر: 960326002 تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ خرداد ۹۶ - ۸:۵۰ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن از اجرای سیستم هوشمند ارجاع نظارت ، تعرفه جدید خدمات مهندسی سازمان و اجرای کلیه عملیات ساختمانی توسط مجریان خبرداد.اجرای برنامه های راه بردی نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن

اجرای برنامه های راه بردی نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن

سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران

اجرای برنامه های راه بردی نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن

 

مهران فرصت در نخستین نشست هم اندیشی با روسای جدید دفاتر نمایندگی استان با اشاره بحدود اختیارات و چارچوب وظایف روسای دفاتر نمایندگی بیان کرد: با توجه به تغییر فضای کاری در سازمان و انتظارات و مطالبات جامعه مهندسی ،باید قانونمداری و مردمداری در راس فعالیتها قرار گیرد.
فرصت با اشاره به این که دفاترنمایندگی در خط مقدم سازمان فعالیت دارند گفت: هیأت رئیسه و کارکنان دفاتر با توجه به ارتباط کاری نزدیکی که با مراجعین و مهندسین دارند ، چالشها و مشکلات را شناسایی و هم راه با راه کار و پیشنهاد بسازمان منعکس کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های پیش روی سازمان اشاره نمود و ادامه داد: اجرای سیستم هوشمند ارجاع نظارت از برنامه های در دست اجرای سازمان است که از هفته آینده بصورت آزمایشی در چند شهر اجرا خواهد شد و بعد از دریافت بازخوردها در مرحله بعد در کلیه شهرهای استان اجرایی میشود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندرانبا اشاره به اجرایی شدن تعرفه جدید خدمات مهندسی از بیست و هفتم خرداد ماه افزود: تمام پروژه هایی که تا پیش از این تاریخ در دفتر نمایندگی ثبت گردد با روش و تعرفه سیستم قبلی مدیریت خواهد شد.
فرصت تصریح کرد: مهندسان مجری نیز که بصورت دستمزدی در ساخت و سازها فعالیت داشتند از بیست و هفتم خردادماه به یکی از ۳ روش مدیریت پیمان، دستمزدی با مصالح و دستمزدی بدون مصالح بفعالیت خواهند پرداخت.
وی با اشاره به در دست اجرا بودن نرم افزار گزارش نویسی عنوان کرد: با توجه بضرورت ارسال بموقع گزارشات مرحله ای پروژه های تحت نظارت و اجرای مهندسین در مقاطع زمانی متناسب با پیشرفت عملیات ساختمانی ، اجرای این نرم افزار در دستور کار سازمان قرار دارد و این امکان فراهم میشود که مهندسین با ثبت گزارش خود در سامانه ،موارد بلافاصله بمرجع صدور پروانه ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اعلام گردد و بدین ترتیب واحد کنترل و نظارت دفتر در جریان تمام پروژه ها قرار میگیرد.

وی اذعان کرد: کلیه نرم افزارها از طریق اپلیکیشن موبایل قابل دسترس بوده و با نصب نرم افزار ، اعضا به کلیه اطلاعات حقوقی و صنفی دسترسی خواهند داشت .
اجرای سیستم ارجاع نظارت در راستای برقرای عدالت در عرضه و تقاضای کار
در ادامه این جلسه کامران حسن زاده نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران گفت: سیستم ارجاع هوشمند نظارت در راستای اجرای موضوع ارجاع کار مناسب و عادلانه در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و برقراری عدالت در عرضه و تقاضای کار پیاده سازی گردید.
حسن زاده با اشاره به روی کرد سازمان در مکانیزه کردن فرایندهای اداری خدمات مهندسی اذعان کرد: با اجرای نرم افزار گزارش نویسی بسیاری از دغدغه های مهندسین که بدلیل عواقب ناشی از عدم ارائه به موقع گزارش ناشی میشد مرتفع خواهد شد و هر زمانیکه بازدید صورت گرفت گزارش مربوطه از طریق نرم افزار قابل ارائه بدفاتر نمایندگی و مراجع صدور پروانه میباشد.
وی با اشاره به این که کنترل و نظارت بر ساخت و ساز وظیفه اصلی سازمان است افزود: بمنظور افزایش کیفیت ساخت و ساز و افزایش کنترل و نظارت ، پیاده سازی نرم افزار کنترل و نظارت در دستور کار قرار دارد.
تمدید مهلت ارائه خوداظهاری سازندگان حقیقی و حقوقی تا سی و یکم خرداد
در ادامه علی محمدنیا نایب رئیس دوم نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با اشاره به اقدامات کمیسیون مجریان و مصوبات هیأت مدیره سازمان در افزایش بستر کار مجریان اظهار داشت: بمنظور اجرای هر چه دقیقتر مقررات ملی ساختمان و افزایش بستر کار برای مجریان با الزام بعقد قرارداد تا پایان عملیات و پیشرفت ۱۰۰ درصد ،بستر کار بیش از دو برابر شده است.
محمدنیا عنوان کرد: طبق مصوبه قبل قرارداد مجریان تا ۴۵٫۵ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه بوده که بموجب مصوبه هیأت مدیره این قرارداد تا اتمام کامل عملیات ساختمانی و پیشرفت ۱۰۰ درصد میباشد.
او با اشاره به اشتغال برخی از مهندسین مجری شاغل در ادارات و نهادها خاطر نشان کرد: حسب ابلاغیه سازمان در مورد خوداظهاری سازندگان حقیقی و حقوقی مقرر بود مهندسین مجری برگه های خود اظهاری جهت مشخص شدن آخرین وضعیت سوابق بیمه ای خود را تا پانزدهم خردادماه بسازمان ارائه دهند که این زمان تا پایان خردادماه تمدید شد و مقتصی است اظهارنامه ها بصورت واقعی تکمیل و بسازمان ارائه گردید و در صورت عدم ارائه ،فایل مربوطه در سامانه بسته خواهد شد.
مهلت تکمیل فرم وکالت در انتخابات بازرسین از بیست و هفتم لغایت سی و یکم خرداد
سودابه مهری دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران هم در ادامه این جلسه به برگزاری انتخابات بازرسین سازمان اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع عمومی فوق العاده نوبت اول نظام مهندسی ساختمان استان مازندران، با دستور کار انتخابات بازرسین سازمان روز ۵ شنبه هشتم تیرماه در محل ستاد سازمان برگزار میشود.

مهری ادامه داد: به استناد ماده پنجاه ودو آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مقرر شد اعضایی که مایل به ارائه وکالت در انتخابات هستند از بیست و هفتم تا سی و یکم خرداد ماه به دفاتر نمایندگی شهر مربوطه مراجعه و نسبت بموضوع اقدام کنند.
وی با اشاره به فرایند تشکیل کمیته های تخصصی در دفاتر تاکید کرد: مقرر است هر یک از دفاتر فراخوان عضویت در کمیته های تخصصی را اعلام کنند و با معرفی اعضای داوطلب به هیأت مدیره سازمان و بررسی سوابق کاری داوطلبین، اعضا منتخب جهت کمیته های دفاتر مشخص خواهند شد.
مهری با اشاره به مصوبه هشتاد و یکمین جلسه هیأت مدیره سازمان در موضوع نوع بندی شهرها از لحاظ معماری و تغییرات نوع بندی شهرها ادامه داد: این مصوبه هم زمان با اجرایی شدن تعرفه خدمات مهندسی از بیست و هفتم خردادماه اجرایی خواهد شد.
مازندران پیشرو در حوزه بیمه مسئولیت
احمدرضا گران خزانه دار نظام مهندسی ساختمان مازندران در این جلسه با اشاره به ترکیب هیأت رئیسه دفاتر بصورت رئیس ، نایب رئیس و دبیر مطابق آیین نامه دفاترنمایندگی گفت: حسب آیین نامه مالی، مدیران اجرایی در دفاتر با توجه بسوابق و ارتباطی که با ارکان داشنتد بعنوان عامل خزانه دار انتخاب انتخاب شدند .
گران با اشاره به مصوبه مجمع عمومی سازمان در ارتباط با کمیته های فنی دفاتر مطرح کرد: بر اساس مصوبات این مجمع با توجه به نوع بندی شهرها تعداد گروههای فنی مشخص شد و با نظر به اینکه کنترل نظارت رسالت سازمان میباشد تعداد گروههای فنی افزایش یافت و چند شهر ازجمله بابلسر ، نوشهر ، چالوس ،تنکابن و رامسر با توجه به این که از حیث بودجه مالی جزو دفاتر درجه ۳ بودند ولی به لحاظ تشکیلات کمیته فنی ارتقاء پیدا کردند .
وی با اشاره به بیمه مسئولیت سازمان تاکید کرد: در حوزه بیمه مسئولیت سازمان پیشرویی هستیم به طوریکه این بیمه در بالاترین سطح و شاخصها از لحاظ مسائل قانونی و مالی صورت گرفته و نیاز نیست هیچیک از مهندسین و کارفرمایان بیمه متمم و تکمیلی داشته باشند و در واقع فراتر از مبحث دوم قرارداد با بیمه ایران منعقد گردید.
در ادامه این جلسه هر یک از رئیسان دفاتر نمایندگی استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در مورد برنامه های دفاتر و سازمان پرداختند.
منبع: خبرگزاری موج

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی برق شهریور ۹۵

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۶ خرداد ۹۶
873 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0